mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most na obwodnicy Wrocławia pod znakiem zapytania

Most na obwodnicy Wrocławia pod znakiem zapytania

Mostem Siechnice - Łany w ciągu wschodniej obwodnicy Wrocławia moglibyśmy jeździć już pod koniec 2011 roku. Jednak jego budowa może być sztucznie przedłużona aż do 2013 roku, bo urząd marszałkowski dopiero wtedy będzie miał czym za nią zapłacić.

Most na obwodnicy Wrocławia pod znakiem zapytania
Most ma być pierwszym odcinkiem tzw. wschodniej obwodnicy Wrocławia, zwanej też drogą Bielany - Łany - Długołęka. O potrzebie budowy tej trasy mówi się już od ponad 10 lat. W listopadzie 2008 roku podlegająca marszałkowi Dolnośląska Służba Dróg i Kolei rozpisała przetarg na budowę mostu. Sześć firm, które do niego zaproszono, już w trakcie postępowania dowiedziało się jednak, że inwestycję, którą można zrealizować w dwa i pół roku, będą musiały ciągnąć przez prawie pięć lat - do 2013 roku. Dopiero wtedy urząd będzie miał czym za nią zapłacić. W najbliższych latach zaplanował on bowiem tak wiele inwestycji, że sfinansowanie mostu trzeba było rozłożyć na dłuższy okres. Wykonawcy twierdzą, że rozciągnięcie w czasie inwestycji znacznie ją podroży.

Grzegorz Roman, członek zarządu województwa, ostrzega: „Mamy na ten most 350 mln zł i ani złotówki więcej. Jeżeli oferty będą wyższe, nie będzie budowy. Oczekujemy, że firmy wezmą kredyt i zrealizują inwestycję do 2011 roku, a my im po prostu później zapłacimy”. Z kolei wykonawcy uważają, że tylko urząd może uzyskać kredyt na budowę. Grzegorz Roman tłumaczy że urząd może wziąć  ograniczoną liczbę kredytów: „Nasz program inwestycyjny jest napięty. Równolegle z mostem chcemy budować też inne odcinki tej trasy. Późną jesienią rozpiszemy przetarg na fragment z Siechnic do ronda na Żernikach. Potem od ronda do autostrady A4. A w przyszłym roku na kolejne.

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce
Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce
W opolskiej strefie ekonomicznej odbyło się oficjalne otwarcie fabryki koncernu IAC Group. Nowy zakład zajmie się produkcją elementów wnętrza do samochodów klasy premium - m.in. dla marki Volvo.