mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most przez Odrę w Brzegu Dolnym

Most przez Odrę w Brzegu Dolnym

Za 138 mln zł w ciągu dwóch lat w Brzegu Dolnym powstanie jeden z najdłuższych mostów w Polsce. Przeprawa na Odrze będzie miała długość 565 metrów i znacząco skróci podróż mieszkańców gminy Brzeg Dolny do Wrocławia. Dodatkowo powstanie 7 km dróg dojazdowych. 7 października br., podpisano z wykonawcą firmą Skanska umowę na budowę mostu. Drogi dojazdowe oraz sam most mają być ukończone do końca 2013 roku, a prace ruszą w ciągu dwóch tygodni.

Most przez Odrę w Brzegu Dolnym
Most kiedy powstanie, będzie miał tylko 47 m mniej od mostu Rędzińskiego będącego częścią Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Nad betonową inwestycją górować będzie przęsło o rozpiętości 120 metrów. Na całej długości powstaną chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie oraz ekrany akustyczne. Koszt samej przeprawy wynosi 56 mln zł. Resztę pieniędzy pochłonie budowa mostu na rzece Jeziorce (8,5 mln zł) oraz budowa dróg dojazdowych. Po stronie Miękini powstaną ponad trzy kilometry nowej drogi wojewódzkiej. Od Brzegu Dolnego wykonawca odda do użytku trzy kilometry drogi o podobnych parametrach - od mostu do drogi wojewódzkiej nr 341 relacji Brzeg Dolny - Lubiąż.

Most w Brzegu Dolnym to część trasy, która połączy Żmigród, Brzeg Dolny oraz okolice Środy Śląskiej z autostradą A4. Dzięki przeprawie i drogom dojazdowym mieszkańcy Brzegu Dolnego i okolic do Wrocławia dojadą przez Gminę Miękinia, co zdecydowanie skróci im trasę. Eksperci wyliczyli, że obecna, jedyna droga z Brzegu Dolnego i Wołowa do Wrocławia jest jedną z najbardziej eksploatowanych tras w naszym województwie. Codziennie porusza się nią ponad 14 tys. samochodów, w związku z czym jest wciąż zakorkowana. Po wybudowaniu mostu ruch na tej trasie spadnie o ok. 4 tys. aut, co ułatwi życie mieszkańcom Obornik Śląskich i okolic. Na budowie mostu wraz z drogami dojazdowymi skorzystają również ci, którzy we Wrocławiu pracują, a mieszkają np. w Wilkszynie czy innych miejscowościach gmin Miękinia czy Wisznia Mała. Czas dojazdu do pracy i z powrotem znacznie się wówczas skróci.

Projekt w połowie jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 i Budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.