mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most w Brzegu rośnie w oczach

Most w Brzegu rośnie w oczach

W Brzegu trwa budowa nowego mostu nad kanałem Odry w ciągu drogi krajowej nr 39 (ul. Krakusa). Koszt całej inwestycji to blisko 20 milionów złotych. Termin jej zakończenia – październik 2013 r.

Most w Brzegu  rośnie w oczach
Rozpoczęto już montaż stalowej konstrukcji głównej obiektu. Ten etap prac powinien zakończyć się najpóźniej w połowie sierpnia. Jednocześnie trwają prace przy przebudowie fragmentów drogi krajowej nr 39 stanowiących dojazd do mostu.

Na czas rozbiórki starego mostu i budowy w jego miejsce nowej przeprawy, ruch pojazdów i pieszych odbywa się po moście tymczasowym wybudowanym w bezpośrednim sąsiedztwie starego mostu.

Nowy Most Krakusa będzie miał ponad 62 metry długość i szerokość całkowitą blisko 16 metrów. Pojazdy będą się poruszały po 7-metrowej jezdni, a piesi i rowerzyści będą mieli do dyspozycji 2,5 metrową ścieżkę pieszo-rowerową.
Tematy w artykule: opolskie most

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?