mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most w Brzegu rośnie w oczach

Most w Brzegu rośnie w oczach

W Brzegu trwa budowa nowego mostu nad kanałem Odry w ciągu drogi krajowej nr 39 (ul. Krakusa). Koszt całej inwestycji to blisko 20 milionów złotych. Termin jej zakończenia – październik 2013 r.

Most w Brzegu  rośnie w oczach
Rozpoczęto już montaż stalowej konstrukcji głównej obiektu. Ten etap prac powinien zakończyć się najpóźniej w połowie sierpnia. Jednocześnie trwają prace przy przebudowie fragmentów drogi krajowej nr 39 stanowiących dojazd do mostu.

Na czas rozbiórki starego mostu i budowy w jego miejsce nowej przeprawy, ruch pojazdów i pieszych odbywa się po moście tymczasowym wybudowanym w bezpośrednim sąsiedztwie starego mostu.

Nowy Most Krakusa będzie miał ponad 62 metry długość i szerokość całkowitą blisko 16 metrów. Pojazdy będą się poruszały po 7-metrowej jezdni, a piesi i rowerzyści będą mieli do dyspozycji 2,5 metrową ścieżkę pieszo-rowerową.
Tematy w artykule: opolskie most

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.