mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most w Brzegu rośnie w oczach

Most w Brzegu rośnie w oczach

W Brzegu trwa budowa nowego mostu nad kanałem Odry w ciągu drogi krajowej nr 39 (ul. Krakusa). Koszt całej inwestycji to blisko 20 milionów złotych. Termin jej zakończenia – październik 2013 r.

Most w Brzegu  rośnie w oczach
Rozpoczęto już montaż stalowej konstrukcji głównej obiektu. Ten etap prac powinien zakończyć się najpóźniej w połowie sierpnia. Jednocześnie trwają prace przy przebudowie fragmentów drogi krajowej nr 39 stanowiących dojazd do mostu.

Na czas rozbiórki starego mostu i budowy w jego miejsce nowej przeprawy, ruch pojazdów i pieszych odbywa się po moście tymczasowym wybudowanym w bezpośrednim sąsiedztwie starego mostu.

Nowy Most Krakusa będzie miał ponad 62 metry długość i szerokość całkowitą blisko 16 metrów. Pojazdy będą się poruszały po 7-metrowej jezdni, a piesi i rowerzyści będą mieli do dyspozycji 2,5 metrową ścieżkę pieszo-rowerową.
Tematy w artykule: opolskie most

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Koniec remontu autostrady A4

Koniec remontu autostrady A4

Polskie drogi 2016-06-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach
Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach
W zeszłym roku poznaliśmy nową generację Volkswagena Tiguana, a teraz przyszedł czas na powiększoną wersję - Allspace. Samochód lada moment trafi do polskich salonów, a tymczasem importer opublikował cenniki. Najtańszy wariant z silnikiem 1.5 TSI kosztuje 117 090 zł.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic