mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most w Bydgoszczy jednak Uniwersytecki

Most w Bydgoszczy jednak Uniwersytecki

Podczas listopadowej sesji Rady Miasta radni przyjęli uchwałę w sprawie nadania nowej nazwy mostowi w ciągu Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy. Według wcześniejszych decyzji most miał nosić imię Lecha Kaczyńskiego.

Most w Bydgoszczy jednak Uniwersytecki
Za zmianą nazwy przeprawy przez Brdę głosowało 18 radnych, siedmiu było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu. W uzasadnieniu projektu uchwały podkreślano, że "nazwa Most Uniwersytecki jest powszechnie przyjęta i używana przez większość mieszkańców. Wielomiesięczny proces inwestycyjny trwający pod ww. nazwą przyczynił się do utrwalenia jej w świadomości bydgoszczan. Ponadto trasa wraz z mostem prowadzą bezpośrednio do siedziby Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i podkreśla, zbyt często niedoceniany uniwersytecki charakter miasta". Tym samym uchwała nr LXIII/978/10 z 14 kwietnia 2010 r. o nadaniu mostowi imienia Lecha Kaczyńskiego została uchylona.  

Budowa bydgoskiej Trasy Uniwersyteckiej to największa od lat inwestycja drogowa w mieście, realizowana dzięki środkom Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Tematy w artykule: kujawsko-pomorskie

Podobne wiadomości:

Kolejny remont na krajowej 25

Kolejny remont na krajowej 25

Polskie drogi 2015-10-02

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w kujawsko-pomorskim

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w...

Polskie drogi 2015-08-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus CT nowej generacji za dwa lata
Lexus CT nowej generacji za dwa lata
W ofercie Lexusa w USA hybrydowego hatchbacka CT 200h zastępuje nowy miejski crossover UX. Jednak popularny Lexus CT pozostaje w europejskiej ofercie firmy. Jak powiedział szef europejskiego oddziału koncernu Pascal Ruch, na rynku jest miejsce dla obu modeli, a nowej generacji CT można się spodziewać za dwa lata.