mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most w Darłowie dla kierowców

Most w Darłowie dla kierowców

Od początku wakacji kierowcy będą mogą korzystać z nowego mostu przez Wieprzę w Darłowie. Most jest częścią południowo-zachodniej obwodnicy Darłowa, która w przyszłości będzie stanowiła nowy przebieg drogi wojewódzkiej nr 203.

Most w Darłowie dla kierowców
Inwestycja realizowana przez ZZDW obejmowała budowę łukowego mostu wraz z 400-metrowym odcinkiem drogi rozpoczynającym się w rejonie obecnego wjazdu do portu. Po wschodniej stronie rzeki powstało natomiast rondo, które stanowi skrzyżowanie dróg wojewódzkich nr 203 i 205 (ulice Morska i Sportowa).

ZZDW zakończyła swoją część inwestycji, teraz trzeba poczekać na odcinek łączący most z wjazdem do Darłowa od strony południowej czyli drogą wojewódzką nr 203. Inwestycję realizuje na zlecenia miasta Darłowa firma Skanska. Planowany koniec inwestycji to połowa 2015 r.

Cała obwodnica budowana przez miasto i Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich będzie przebiegać od al. Wojska Polskiego (DK 37), przetnie drogę wojewódzka nr 203 (ul. Mickiewicza) i ul Lotników Morskich prowadzącą do Darłówka Zach., dalej przez ul. Portową poprowadzi do mostu na Wieprzy. Nowy układ komunikacyjny omija staromiejską część miasta i skraca dojazd do Darłówka Zachodniego i Wschodniego, zwiększa też bezpieczeństwo komunikacyjne wyprowadzając z centrum Darłowa ruch tranzytowy prowadzący drogą wojewódzką nr 203.
Tematy w artykule: zachodniopomorskie obwodnice most

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando