mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most w Dobrej po remoncie

Most w Dobrej po remoncie

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego poinformował o zakończeniu remontu mostu w Dobrej. Obiekt znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 409. W ramach inwestycji wybudowano zupełnie nowy most o nośności do 50 ton. Całkowity koszt tego zadania to 6,4 mln zł.

Most w Dobrej po remoncie
Po przeszło sześciu miesiącach robót zakończyła się modernizacja mostu na rzece Białce w Dobrej koło Krapkowic. Kierowcy mogą już korzystać z nowego obiektu, który wybudowano  w ciągu drogi wojewódzkiej nr 409 w miejscu poprzedniego, mocno wysłużonego mostu.

Inwestycja polegała na wyburzeniu starego, znajdującego się już w fatalnym stanie technicznym mostu łukowego i postawieniu w jego miejsce zupełnie nowej konstrukcji. Nowy most jest jednoprzęsłowy, ma długość 40,5 m (poprzedni obiekt miał 38,7 m) i szerokość 13,2 m (poprzednik - 7,45 m). Znacznie poszerzono także jezdnię (z ponad pięciu do siedmiu metrów), a po obu jej stronach wybudowano nowe, dużo szersze chodniki.

Most został również wyposażony w urządzenia poprawiające bezpieczeństwo jego użytkowników. Służą temu m. in. zamontowane balustrady, które oddzielają chodniki od pasa jezdni. Wykonana została także kanalizacja deszczowa, umocniono brzegi Białej i zamontowano wodomierze.

Nowy most ma najwyższą klasę nośności A (do 50 ton). Jego wybudowanie kosztowało 6,4 mln zł, z czego prawie 3,2 mln zł pochodziło z rezerwy ogólnej Ministra Infrastruktury, a pozostała kwota z budżetu samorządu województwa opolskiego. Inwestorem przedsięwzięcia był Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Koniec remontu autostrady A4

Koniec remontu autostrady A4

Polskie drogi 2016-06-22

Komentuj:

~romek 2009-01-02

Krapkowice chyba są znane z handlu końmi.Most nowy napewno się przyda rozumiem ze droga dojazdowa jest równiez zmodernizowana.Nasze stare siwki tez sie cieszą

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.