mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most w Iławie ma już konstrukcję łukową

Most w Iławie ma już konstrukcję łukową

Zakończył się montaż stalowej konstrukcji łukowej mostu nad przesmykiem między jeziorami w Iławie w ciągu drogi krajowej nr 16. Montaż, przeprowadzony przy użyciu specjalnie sprowadzonego do tego celu dźwigu, trwał dwa dni.

Most w Iławie ma już konstrukcję łukową
Nowy most powstaje w ciągu drogi krajowej  nr 16 na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wartość inwestycji to ponad 7 mln zł netto. Budowa obiektu rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku.Inwestycję realizuje firma Skanska.

– Zakończyliśmy właśnie montaż konstrukcji stalowej łukowej nowego mostu. To kluczowy etap dla całego projektu – mówi Piotr Kęsikowski, Menadżer Projektu, Skanska. – W chwili obecnej płyta ustroju nośnego jest już zabetonowana i podwieszona na łukach. Przełożyliśmy również wszystkie media z tymczasowej kładki na nowy most. Teraz przystępujemy do robót drogowych. Do pierwszej połowy października planujemy przełożyć ruch samochodowy z objazdu na nowy obiekt.

Oprócz budowy obiektu zakres inwestycji obejmuje również rozbiórkę starego mostu oraz wzmocnienie nasypów na dojazdach.

Nowy most będzie dłuższy o 12 metrów i szerszy o 6,5 metrów od starego, a jego niweleta zostanie podniesiona na tyle, że skończą się uciążliwości w żegludze pomiędzy Małym i Dużym Jeziorakiem.

 - Co ciekawe, przed przystąpieniem do realizacja projektu kolorystyka mostu nie była znana ani nam, ani inwestorowi – dodaje Piotr Kęsikowski. - Urząd Miasta Iławy oraz olsztyński oddział GDDKiA rozpisały konkurs plastyczny „Pokoloruj most”, którego celem było zaproponowanie barw obiektu. Wygrała gimnazjalistka z Iławy i zgodnie z jej koncepcją łuki mostu będą czerwone, przyczółki niebieskie, a mury oporowe żółte. Malowanie obiektu zakończymy w połowie września.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando