mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most w Kętach doczekał remontu

Most w Kętach doczekał remontu

Do końca listopada bieżącego roku w Kętach, od granicy Kęt z Czańcem do przejazdu kolejowego w Bulowicach (odcinek o długości 7,2 km.), zmodernizowana zostanie droga krajowa nr 52. Ponadto dzięki interwencjom władz samorządowych Gminy Kety (woj. małopolskie) zabezpieczono środki unijne na remont mostu na rzece Sole w Kętach.

Most przez rzekę Sołę, łączący dwa województwa, już od dawna jest w katastrofalnym stanie i wymaga remontu. Od dłuższego czasu był on "zaporą" na drodze z Ket do Podlesia z powodu ograniczeń - przejazd tylko dla pojazdów poniżej 6 ton i z prędkością max. 40 km/godz. Dzięki inicjatywie i uporowi władz samorządowych wniosek o dofinansowanie inwestycji ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (wcześniej odrzucony) został przyjęty.

W sumie inwestycja ma kosztować prawie 5,5 mln złotych. Powiat zabezpieczył na ten cel ponad 1,6 mln zł, ministerstwo gospodarki i pracy zaoferowało niecałe 500 tys. zł, gmina Kęty zaplanowała wydać w sumie 900 tys. zł. Około 60% (kwotę blisko 3,3 mln zł) uzupełnią środki pozyskane z ZPORR.

Przeczytaj także:

Obwodnica szansą na rozwój (2005-12-01)

Rekordowy budżet Małopolski - 860 mln zł (2006-02-06)


 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.