mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most w Kętach doczekał remontu

Most w Kętach doczekał remontu

Do końca listopada bieżącego roku w Kętach, od granicy Kęt z Czańcem do przejazdu kolejowego w Bulowicach (odcinek o długości 7,2 km.), zmodernizowana zostanie droga krajowa nr 52. Ponadto dzięki interwencjom władz samorządowych Gminy Kety (woj. małopolskie) zabezpieczono środki unijne na remont mostu na rzece Sole w Kętach.

Most przez rzekę Sołę, łączący dwa województwa, już od dawna jest w katastrofalnym stanie i wymaga remontu. Od dłuższego czasu był on "zaporą" na drodze z Ket do Podlesia z powodu ograniczeń - przejazd tylko dla pojazdów poniżej 6 ton i z prędkością max. 40 km/godz. Dzięki inicjatywie i uporowi władz samorządowych wniosek o dofinansowanie inwestycji ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (wcześniej odrzucony) został przyjęty.

W sumie inwestycja ma kosztować prawie 5,5 mln złotych. Powiat zabezpieczył na ten cel ponad 1,6 mln zł, ministerstwo gospodarki i pracy zaoferowało niecałe 500 tys. zł, gmina Kęty zaplanowała wydać w sumie 900 tys. zł. Około 60% (kwotę blisko 3,3 mln zł) uzupełnią środki pozyskane z ZPORR.

Przeczytaj także:

Obwodnica szansą na rozwój (2005-12-01)

Rekordowy budżet Małopolski - 860 mln zł (2006-02-06)


 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.