mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most w Konstancinie otwarty

Most w Konstancinie otwarty

Drogowcy zakończyli budowę nowego obiektu mostowego w Konstancinie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 724. Łączny koszt inwestycji to ponad 55 mln zł.

Most w Konstancinie otwarty
Budowa obiektu jest jednym z elementów przebudowy drogi z Warszawy do Góry Kalwarii na dł. 17 km. Inwestycja jest realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013. W ramach przebudowy na odcinku 2 km od Konstancina do Warszawy powstała druga nitka jezdni. Zakres robót drogowych obejmował również wymianę całej infrastruktury technicznej (sieci energetyczne, gazowe, telekomunikacyjne itp.), budowę ciągów pieszo-rowerowych w Konstancinie oraz chodników w miejscowościach na całym odcinku od Warszawy do Góry Kalwarii. Przebudowane zostały istniejące ronda w Konstancinie, a na skrzyżowaniach z ulicą Borową oraz zjazdem do biurowca Polskich Sieci Elektroenergetycznych powstała wyspa centralna z sygnalizacją świetlną. Ostateczne zakończenie  robót zaplanowane jest na kwiecień 2012 r. Łączny koszt inwestycji 55 mln 260 tys. zł.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~józek 2011-11-11

Jak zamierzali robić światła to po co ronda, tym bardziej, że tam jest za mało miejsca na ronda bo łuki na nich są tak ostre że należny je pokonywać 20-30 km/h. Niby droga dwujezdniowa a i tak będzie się tam korkowało bo ronda skutecznie przydławi ruch. Widocznie chodzi o zapewnienie sobie stałych dochodów. Najpierw kasa poszła na budowę rond a za kilka lat, po licznych głosach krytyki, ponowne gruba kasa pójdzie na modernizacje tej drogi.

~zenek 2011-11-10

Most otwarty i Konstancin zablokowany.Korek kilometrowy od pierwszego ronda do mostu..Tylko po co budować ronda z sygnalizacją???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic