Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most w Kwidzynie coraz bliżej

Most w Kwidzynie coraz bliżej

Ruszyła procedura przetargowa związana z budową mostu  przez Wisłę w ciągu drogi krajowej nr 90. To jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji na Pomorzu. Most na Wiśle połączy Kwidzyn z lewą stroną Wisły i autostradą A1. Budowa rozpocznie się w czerwcu 2010, a zakończy 30 września 2012. Szacunkowy koszt to ok. 200 mln zł.

Most w Kwidzynie coraz bliżej
Planowana przeprawa to kluczowa inwestycja dla Kwidzyna. Dzięki niej strefa aktywności gospodarczej w Kwidzynie będzie miała połączenie z autostradą A1. Most ułatwi komunikację blisko 200 tys. osób mieszkających na terenach przedzielonych rzeką i "podłączy" Powiśle do gospodarczego systemu Trójmiasta. Skróci drogę z Gdańska do Kwidzyna o kilkanaście kilometrów, a czas przejazdu do Kwidzyna skróci się o około pół godziny.

Most będzie konstrukcją wiszącą na linach przymocowanych do pylonów. Będą dwa pasy ruchu oraz pas awaryjny - wszystko długości ponad 800 m. Z kolei nowa droga, która połączy Kwidzyn z krajową "jedynką" będzie miała blisko 12 km.

W tym samym czasie Zarząd Dróg Wojewódzkich rozbuduje drogę nr 231. Po oddaniu do użytku mostu na Wiśle stanie się on główną trasą dojazdową dla mieszkańców Kwidzyna do autostrady A1. Tu także trwa procedura przetargowa, a wykonawcy mają czas na składanie ofert do 12 marca. Prace rozpoczną się w maju, a zakończą w tym samym momencie, co budowa przeprawy – informuje Gazeta Wyborcza Trójmiasto.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 77 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~MtM 2010-02-21

Czy ta wizualizacja pokazuje to co mają budować? bo jak tak to błąd konstrukcyjny, taki most można budować nad jeziorem ale nie nad Wisłą która już w tamtym miejscu zwalnia bieg i będzie ogromny napór kry lodowej, filary-pylony myszą być zwspolone w dolnej części !!!

~yea 2010-02-19

takie mosty w USA i Japoni budowali 100lat temu a u nas dopiero teraz,wystarczy wejęć na mapy google i zobaczyć z satelity ja np.Nowy jork,tom są dopiero mosty,mają po 4-5 pasów w jednym kierunku,a w polsce jak zawsze 100lat za murzynami

~gps 2010-02-18

faktycznie , sprawdzilem na mapie i miedzy Tczewem a Grudziadzem czyli ok 100 km nie ma zadnego mostu,

~pp 2010-02-16

Nie na linach. To są sprężenia zewnętrzne. Bardzo nowatorska konstrukcja.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg
S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg
Już od 1 października kierowcy samochodów o masie powyżej 3,5 tony będą musieli zapłacić za przejechanie po kolejnych drogach ekspresowych w Polsce. Mowa o zachodniopomorskich docinkach dróg S3 i S6.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj