mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most w Nagnajowie do remontu

Most w Nagnajowie do remontu

Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie podpisał umowę na remont awaryjny mostu przez. Wisłę w Nagnajowie. Wykonawcą prac będzie Przedsiębiorstwo Robót Mostowych "Mosty-Łódź". Wartość umowy to 1,7 mln zł.

Przypomnijmy, że 31 maja br. miał miejsce wypadek na moście przez rzekę Wisłę w miejscowości Nagnajów na drodze krajowej nr 9 Radom – Barwinek (km 126+729). Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą wypełnioną kruszywem, w wyniku prawdopodobnie pęknięcia opony, nie zapanował nad pojazdem i uderzył w prawą stronę ramy portalowej konstrukcji kratownicy mostu. Na skutek powstałych uszkodzeń konstrukcji, obiekt został wstępnie całkowicie zamknięty dla ruchu. Po wykonaniu ekspertyzy mostu, mającej na celu ocenę uszkodzenia konstrukcji, dopuszczono ruch kołowy po moście dla pojazdów do 3,5 t. Pojazdy o większym tonażu kierowane są na najbliższy most w Sandomierzu, a następnie na DK77 przez Stalową Wolę, Nisko i dalej krajową "dziewiętnastką" w kierunku Rzeszowa.
 

Wykonawca Przedsiębiorstwo Robót Mostowych "Mosty-Łódź" S.A. aktualnie przygotowuje projekt, po zatwierdzeniu którego rozpocznie prace remontowe. W zakres robót wchodzi wykonanie tymczasowej podpory w celu podparcia ustroju i rozpoczęcia wymiany uszkodzonych elementów stalowych mostu.

Zgodnie z zawartą umową Wykonawca ma wykonać prace remontowe, w tym wymianę uszkodzonych elementów mostu oraz przywrócić obiektowi właściwe parametry użytkowe (sprzed kolizji) w terminie do 16 sierpnia br. Projekt będzie uwzględniał dopuszczenie ruchu kołowego po moście w trakcie realizacji robót, z okresowymi wyłączeniami z ruchu na czas wymiany głównych elementów nośnych konstrukcji.

Bezpośrednio po zakończeniu robót zostanie wykonane próbne obciążenie mostu dla sprawdzenia stanu przęsła i poprawności wykonanych robót remontowych. Po uzyskaniu pozytywnych wyników próbnego obciążenia obiekt zostanie udostępniony dla ruchu pojazdów, w tym ciężarowych. Przywrócenie pełnego ruchu na obiekcie planowane jest jeszcze przed 1. września br.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o działaniu systemu, który pozwala sprawdzić przeszłość samochodu sprowadzonego z zagranicy. Od przyszłego roku usługa poszerzy się o nowe funkcje.