mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most w Nagnajowie zamknięty dla ruchu

Most w Nagnajowie zamknięty dla ruchu

26 lipca br. Przedsiębiorstwo Robót Mostowych Mosty – Łódź (wykonawca robót związanych z usunięciem awarii mostu przez rzekę Wisła w miejscowości Nagnajów, w ciągu drogi krajowej nr 9) rozpoczyna etap robót związanych z wymianą elementów głównych kratownicy uszkodzonego mostu. W związku z powyższym obiekt zostanie całkowicie wyłączony z ruchu w okresie od 26 lipca 2011 r. do 5 sierpnia 2011 r.

Most w Nagnajowie zamknięty dla ruchu
Pojazdy zostaną skierowane na tymczasowe objazdy (przejazd przez Wisłę dla wszystkich pojazdów będzie możliwy mostem w Sandomierzu). Pojazdy o tonażu powyżej 3,5 t jadące od strony Rzeszowa, zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu, kierowane będą na drogę krajową nr 19, a następnie na Nisko, Stalową Wolę i most w Sandomierzu.

Przypomnijmy, że 31 maja 2011 roku około godziny 11.00 miał miejsce wypadek na moście przez rzekę Wisłę w miejscowości Nagnajów w km 126+729 drogi krajowej nr 9 Radom – Barwinek. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą wypełnioną kruszywem uderzył w prawą stronę ramy portalowej konstrukcji kratownicy przestrzennej mostu (najazd od strony woj. świętokrzyskiego) powodując jej ugięcie oraz uszkodzenia węzłów i poprzecznicy podporowej na łączeniu z pasem dolnym kratownicy. Na skutek powstałych uszkodzeń konstrukcji, obiekt został wstępnie całkowicie zamknięty dla ruchu. Po wykonaniu ekspertyzy mostu, mającej na celu ocenę uszkodzenia konstrukcji, dopuszczono ruch kołowy po moście dla pojazdów do 3,5 t. Pojazdy o większym tonażu są kierowane na tymczasowe objazdy, zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu.

27 czerwca br. GDDKiA O/Rzeszów podpisał umowę na remont mostu przez rz. Wisła w Nagnajowie (DK9). W dniach 22-23.07.2011 rozpoczęły się prace przygotowawcze do wymiany uszkodzonych elementów głównych kratownicy mostu. Polegały one na podniesieniu konstrukcji przęsła i oparciu jej na przygotowanych podporach tymczasowych oraz wykonaniu badań i pomiarów kontrolnych

Kolejnym etapem jest wymiana uszkodzonych elementów stalowych mostu. Zgodnie z zawartą umową wykonawca ma wykonać prace remontowe, w tym wymianę uszkodzonych elementów mostu oraz przywrócić obiektowi właściwe parametry użytkowe (sprzed kolizji) w terminie do 16 sierpnia br. Bezpośrednio po zakończeniu robót zostanie wykonane próbne obciążenie mostu dla sprawdzenia stanu przęsła i poprawności wykonanych robót remontowych. Po uzyskaniu pozytywnych wyników próbnego obciążenia obiekt zostanie udostępniony dla ruchu wszystkich pojazdów.

 

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.