mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most w Osinowie dla cięzszych pojazdów

Most w Osinowie dla cięzszych pojazdów

Pod koniec czerwca zostanie ustalona data wprowadzenia po obu stronach granicy zmian dopuszczających wjazd na most graniczny w Osinowie Dolnym samochodów o dopuszczalnej masie do 7,5 tony. Na razie z mostu mogą korzystać pojazdy do 3,5 tony.

Most w Osinowie dla cięzszych pojazdów
Rozmowy na temat dopuszczenia mostu granicznego między Osinowem Dolnym a Hohenwutzen do użytkowania przez cięższe pojazdy trwały od 2012 roku. Po zebraniu potrzebnych opinii decyzja o zmianach została podjęta w ubiegłym roku na wspólnym posiedzeniu polskich i niemieckich ekspertów ds. transgranicznych połączeń drogowych i XI Polsko-Niemieckiej Komisji Mieszanej ds. Umowy z 2000 roku. Nie ustalono jednak dokładnej daty wprowadzenia zmian, dlatego gdy po polskiej stronie (po podpisaniu w maju protokołu) zmieniono oznakowanie a po niemieckiej tego nie zrobiono, interweniowali niemieccy przewoźnicy. Taka sytuacja trwała ok. tygodnia, po czym przywrócono oznakowanie z dotychczasowym ograniczeniem do 3,5 t.

Nowe oznakowanie po obu stronach granicy zostanie ustawione po ustaleniu wspólnej daty wprowadzenia zmian na  posiedzeniu polskich i niemieckich ekspertów ds. transgranicznych połączeń drogowych oraz XII Polsko-Niemieckiej Komisji Mieszanej ds. Umowy z 2000, które odbędą się pod koniec czerwca.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.