mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most w Osinowie dla cięzszych pojazdów

Most w Osinowie dla cięzszych pojazdów

Pod koniec czerwca zostanie ustalona data wprowadzenia po obu stronach granicy zmian dopuszczających wjazd na most graniczny w Osinowie Dolnym samochodów o dopuszczalnej masie do 7,5 tony. Na razie z mostu mogą korzystać pojazdy do 3,5 tony.

Most w Osinowie dla cięzszych pojazdów
Rozmowy na temat dopuszczenia mostu granicznego między Osinowem Dolnym a Hohenwutzen do użytkowania przez cięższe pojazdy trwały od 2012 roku. Po zebraniu potrzebnych opinii decyzja o zmianach została podjęta w ubiegłym roku na wspólnym posiedzeniu polskich i niemieckich ekspertów ds. transgranicznych połączeń drogowych i XI Polsko-Niemieckiej Komisji Mieszanej ds. Umowy z 2000 roku. Nie ustalono jednak dokładnej daty wprowadzenia zmian, dlatego gdy po polskiej stronie (po podpisaniu w maju protokołu) zmieniono oznakowanie a po niemieckiej tego nie zrobiono, interweniowali niemieccy przewoźnicy. Taka sytuacja trwała ok. tygodnia, po czym przywrócono oznakowanie z dotychczasowym ograniczeniem do 3,5 t.

Nowe oznakowanie po obu stronach granicy zostanie ustawione po ustaleniu wspólnej daty wprowadzenia zmian na  posiedzeniu polskich i niemieckich ekspertów ds. transgranicznych połączeń drogowych oraz XII Polsko-Niemieckiej Komisji Mieszanej ds. Umowy z 2000, które odbędą się pod koniec czerwca.

Podobne wiadomości:

Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Polskie drogi 2016-06-16

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.