mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most w Osinowie dla cięzszych pojazdów

Most w Osinowie dla cięzszych pojazdów

Pod koniec czerwca zostanie ustalona data wprowadzenia po obu stronach granicy zmian dopuszczających wjazd na most graniczny w Osinowie Dolnym samochodów o dopuszczalnej masie do 7,5 tony. Na razie z mostu mogą korzystać pojazdy do 3,5 tony.

Most w Osinowie dla cięzszych pojazdów
Rozmowy na temat dopuszczenia mostu granicznego między Osinowem Dolnym a Hohenwutzen do użytkowania przez cięższe pojazdy trwały od 2012 roku. Po zebraniu potrzebnych opinii decyzja o zmianach została podjęta w ubiegłym roku na wspólnym posiedzeniu polskich i niemieckich ekspertów ds. transgranicznych połączeń drogowych i XI Polsko-Niemieckiej Komisji Mieszanej ds. Umowy z 2000 roku. Nie ustalono jednak dokładnej daty wprowadzenia zmian, dlatego gdy po polskiej stronie (po podpisaniu w maju protokołu) zmieniono oznakowanie a po niemieckiej tego nie zrobiono, interweniowali niemieccy przewoźnicy. Taka sytuacja trwała ok. tygodnia, po czym przywrócono oznakowanie z dotychczasowym ograniczeniem do 3,5 t.

Nowe oznakowanie po obu stronach granicy zostanie ustawione po ustaleniu wspólnej daty wprowadzenia zmian na  posiedzeniu polskich i niemieckich ekspertów ds. transgranicznych połączeń drogowych oraz XII Polsko-Niemieckiej Komisji Mieszanej ds. Umowy z 2000, które odbędą się pod koniec czerwca.

Podobne wiadomości:

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Polskie drogi 2016-06-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?