mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most w Skawinie od poniedziałku nieprzejezdny

Most w Skawinie od poniedziałku nieprzejezdny

W najbliższy poniedziałek (11 maja br.) od godziny 8 rano remontowany most w Skawinie w ciągu drogi krajowej nr 44 zostanie wyłączony z ruchu kołowego. Kierowcy będą musieli jeździć objazdem.

Most w Skawinie od poniedziałku nieprzejezdny
Od godziny 8 rano 11 maja 2015 r. remontowany most w Skawinie, w ciągu drogi krajowej nr 44 zostanie zamknięty dla ruchu kołowego. Poruszać się po nim będą mogli natomiast piesi.

Objazd poprowadzony zostanie z ul. Krakowskiej na drogę gminną (obwodnica Skawiny) oraz drogę powiatową nr 2178K ul. Energetyków do ul. J.Piłsudskiego. Utrudnienie potrwa do dnia 14.08.2015 r. (około 96 dni). Przez most w czasie remontu będą mogli przechodzić natomiast piesi.

Zamknięcie mostu dla ruchu kołowego jest niezbędne, ponieważ niemożliwe byłoby prowadzenie koniecznych prac. Po zamknięciu mostu usunięte zostaną warstwy masy bitumicznej i papy, zdemontowane balustrady i bariery, rozkuty ustrój nośny obiektu i jedna kapa chodnikowa. Wydzielony pas, którym poruszali się będą piesi zostanie odpowiednio zabezpieczony.

Prawie 80-letni, dwuprzęsłowy most o długości prawie 74 m ma konstrukcję stalową, z dwoma betonowymi przyczółkami i betonowym filarem w środku. Zbudowany został w 1936 roku i jego stan techniczny jest już zły. Ekspertyza techniczna wykazała m.in., że pomost, wsporniki i belki stalowe są skorodowane , zniszczona jest powłoka antykorozyjna pomostu, izolacja nie chroni go w pełni przed penetracją wody i tworzą się stałe zawilgocenia oraz białe stalaktyty. Nawierzchnia chodników jest nierówna i spękana, a balustrady skorodowane. 23 marca 2015 r. GDDKiA Oddział w Krakowie przekazał plac budowy wykonawcy remontu, który trwał będzie do końca października 2015 r.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.