mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most w Skawinie od poniedziałku nieprzejezdny

Most w Skawinie od poniedziałku nieprzejezdny

W najbliższy poniedziałek (11 maja br.) od godziny 8 rano remontowany most w Skawinie w ciągu drogi krajowej nr 44 zostanie wyłączony z ruchu kołowego. Kierowcy będą musieli jeździć objazdem.

Most w Skawinie od poniedziałku nieprzejezdny
Od godziny 8 rano 11 maja 2015 r. remontowany most w Skawinie, w ciągu drogi krajowej nr 44 zostanie zamknięty dla ruchu kołowego. Poruszać się po nim będą mogli natomiast piesi.

Objazd poprowadzony zostanie z ul. Krakowskiej na drogę gminną (obwodnica Skawiny) oraz drogę powiatową nr 2178K ul. Energetyków do ul. J.Piłsudskiego. Utrudnienie potrwa do dnia 14.08.2015 r. (około 96 dni). Przez most w czasie remontu będą mogli przechodzić natomiast piesi.

Zamknięcie mostu dla ruchu kołowego jest niezbędne, ponieważ niemożliwe byłoby prowadzenie koniecznych prac. Po zamknięciu mostu usunięte zostaną warstwy masy bitumicznej i papy, zdemontowane balustrady i bariery, rozkuty ustrój nośny obiektu i jedna kapa chodnikowa. Wydzielony pas, którym poruszali się będą piesi zostanie odpowiednio zabezpieczony.

Prawie 80-letni, dwuprzęsłowy most o długości prawie 74 m ma konstrukcję stalową, z dwoma betonowymi przyczółkami i betonowym filarem w środku. Zbudowany został w 1936 roku i jego stan techniczny jest już zły. Ekspertyza techniczna wykazała m.in., że pomost, wsporniki i belki stalowe są skorodowane , zniszczona jest powłoka antykorozyjna pomostu, izolacja nie chroni go w pełni przed penetracją wody i tworzą się stałe zawilgocenia oraz białe stalaktyty. Nawierzchnia chodników jest nierówna i spękana, a balustrady skorodowane. 23 marca 2015 r. GDDKiA Oddział w Krakowie przekazał plac budowy wykonawcy remontu, który trwał będzie do końca października 2015 r.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando