mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most w Szczucinie wyremontowany

Most w Szczucinie wyremontowany

Most na Wiśle w Szczucinie w ciągu drogi krajowej nr 73 Kielce – Busko - Tarnów (województwo świętokrzyskie) ma nową nawierzchnię. - Wykonawca inwestycji realizowanej od ubiegłego roku zgłosił w sierpniu 2013 zakończenie prac budowlanych. Ruch po moście w Szczucinie odbywa się bez ograniczeń. Trwają prace porządkowe wokół obiektu i kompletowanie dokumentacji do odbioru technicznego, który rozpocznie się we wrześniu  - informuje świętokrzyski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Most w Szczucinie wyremontowany
Remont mostu w Szczucinie w ciagu drogi krajowej nr 73 rozpoczął się w roku ubiegłym i był realizowany w dwóch etapach z przerwą w okresie zimowym. W ubiegłym roku wyremontowana została połowa mostu od strony województwa świętokrzyskiego, w tym roku prace prowadzone były na połowie obiektu od strony województwa małopolskiego. Ośmioprzęsłowy most w Szczucinie o długości ponad 400 metrów wybudowany został w latach 50. ubiegłego wieku. W ramach remontu obiektu wymienione zostały między innymi: nawierzchnia, izolacja, a także beton w płycie pomostu. Naprawione zostały także uszkodzenia konstrukcji mostowej. Począwszy od wiosny ubiegłego roku remontowany był fragment mostu sięgający do czwartego przęsła od strony Kielc, a w roku 2013 wykonawca prowadził prace na pozostałej części mostu od strony Tarnowa. W czasie remontu na moście obowiązywał ruch wahadłowy. Koszt robót to około 3 miliony złotych.
Tematy w artykule: most

Podobne wiadomości:

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Polskie drogi 2015-10-15

Ruszył remont mostu w Stykowie

Ruszył remont mostu w Stykowie

Polskie drogi 2015-08-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?