mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most w Szczucinie wyremontowany

Most w Szczucinie wyremontowany

Most na Wiśle w Szczucinie w ciągu drogi krajowej nr 73 Kielce – Busko - Tarnów (województwo świętokrzyskie) ma nową nawierzchnię. - Wykonawca inwestycji realizowanej od ubiegłego roku zgłosił w sierpniu 2013 zakończenie prac budowlanych. Ruch po moście w Szczucinie odbywa się bez ograniczeń. Trwają prace porządkowe wokół obiektu i kompletowanie dokumentacji do odbioru technicznego, który rozpocznie się we wrześniu  - informuje świętokrzyski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Most w Szczucinie wyremontowany
Remont mostu w Szczucinie w ciagu drogi krajowej nr 73 rozpoczął się w roku ubiegłym i był realizowany w dwóch etapach z przerwą w okresie zimowym. W ubiegłym roku wyremontowana została połowa mostu od strony województwa świętokrzyskiego, w tym roku prace prowadzone były na połowie obiektu od strony województwa małopolskiego. Ośmioprzęsłowy most w Szczucinie o długości ponad 400 metrów wybudowany został w latach 50. ubiegłego wieku. W ramach remontu obiektu wymienione zostały między innymi: nawierzchnia, izolacja, a także beton w płycie pomostu. Naprawione zostały także uszkodzenia konstrukcji mostowej. Począwszy od wiosny ubiegłego roku remontowany był fragment mostu sięgający do czwartego przęsła od strony Kielc, a w roku 2013 wykonawca prowadził prace na pozostałej części mostu od strony Tarnowa. W czasie remontu na moście obowiązywał ruch wahadłowy. Koszt robót to około 3 miliony złotych.
Tematy w artykule: most

Podobne wiadomości:

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Polskie drogi 2015-10-15

Ruszył remont mostu w Stykowie

Ruszył remont mostu w Stykowie

Polskie drogi 2015-08-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.