mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most w Tomaszowie Bolesławieckim czeka na remont

Most w Tomaszowie Bolesławieckim czeka na remont

Jeden wykonawca zgłosił się do zaprojektowania i wykonania robót budowlanych  polegających na  odnowie mostu drogowego w ciągu drogi krajowej  nr 4 w miejscowości Tomaszów Bolesławiecki nad rzeką Bobrzycą (woj.dolnośląskie). Ofertę konsorcjum firm PPHU Jawal Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach oraz Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry analizuje obecnie GDDKiA we Wrocławiu.

Most w Tomaszowie Bolesławieckim czeka na remont
Cena  złożonej oferty to niecałe 2,05 mln zł brutto, natomiast kwota jaką  zamierzała przeznaczyć GDDKiA na sfinalizowanie tego zamówienia to 2,2 mln zł brutto. Termin realizacji tego przedsięwzięcia to 6 miesięcy od daty podpisania umowy w tym wykonanie i zatwierdzenie projektu remontu- 2 miesiące od daty podpisania umowy oraz wykonanie robót budowlanych- 6 miesięcy od daty podpisania umowy.

Przewidziany do remontu obiekt to 3-przęsłowy most, całkowita szerokość wynosi 11,50m, szerokość jezdni na moście to 8,50m, a jego długość do 48,00m.  W ramach odnowy planowana jest wymiana izolacji z nawierzchnią, wymiana chodników, oraz wymiana i uzupełnienie elementów wyposażenia mostu  takich jak poręcze i krawężniki. Kierowcy podczas remontu będą poruszać się po tymczasowym moście o szerokości jezdni umożliwiającej utrzymanie ruchu dwukierunkowego.

Remont mostu w Tomaszowie Bolesławieckim to kolejna inwestycja GDDKiA mająca na celu modernizację istniejących obiektów mostowych lub budowę nowych. Przed dwoma tygodniami  złożono oferty na budowę mostu w Borkach. Przed dolnośląskimi drogowcami jeszcze remonty mostów w miejscowości Spalona w ciągu drogi krajowej nr 94 oraz zakończenie robót w miejscowości Kowalowa na drodze nr 35.

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic