mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most w Toruniu: Pracują po obu stronach Wisły

Most w Toruniu: Pracują po obu stronach Wisły

Montaż dylatacji, osadzenie płyty pomostu na łożyskach, zakończenie prac spawalniczych, roboty drogowe tak w skrócie można zrelacjonować to, co dzieje się na budowie mostu drogowego w Toruniu. Roboty realizowane są na lewym i prawym brzegu Wisły.

Most w Toruniu: Pracują po obu stronach Wisły
W tunelu, który powstał w ciągu ulicy Wschodniej pod placem Daszyńskiego drogowcy wykonują nawierzchnię na kapach chodnikowych i układają izolację MMA na jezdniach. Równolegle są montowane bariery energochłonne.   

Na estakadzie prawobrzeżnej, czyli tej która biegnie na terenie zalewowym (Winnica)  zakończył się montaż barier i rozpoczęło się układanie asfaltu lanego. Na razie układana jest pierwsza warstwa tzw. warstwa wiążąca. Warto przypomnieć, że ten rodzaj nawierzchni zostanie zastosowany na wszystkich obiektach inżynierskich (estakady, tunel, wiadukt). Pierwszy obiekt trasy mostowej, na którym wylano ten rodzaj asfaltu to estakada Żółkiewskiego.

Z kolei na placu  Daszyńskiego cały czas trwają roboty drogowe i branżowe. Wykonawca ustawił sygnalizację świetlną. Na wysokości zakładów Pacific jest już prawie gotowa zatoka autobusowa i chodnik.

Natomiast na  ul. Wschodniej i Szosie Lubickiej po stronie południowej budowane są ekrany i ścieżka rowerowa.  Oprócz prac drogowych cały czas montowane są urządzenia, które mają zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom tj. pieszym, rowerzystom i kierowcom. Są to różnego rodzaju bariery.

Na samym moście zostały zakończone główne roboty spawalnicze. - Kończymy montaż dylatacji. Wcześniej zamontowaliśmy łożyska, co pozwoliło na osadzenie całej płyty pomostu na łożyskach docelowych. Na obiekcie mostowym trwają także roboty wykończeniowe takie jak betonowanie kap. Przygotowujemy się również do układania masy asfaltowej- wyjaśnia Zbigniew Szubski, z-ca dyrektora kontraktu, kierownik robót z ramienia firmy Strabag.

Na lewym brzegu na estakadzie układana jest  żywica na kapach,  montowane są bariery i  balustrady. Zakończono  prace związane z odwodnieniem. Wykańczane są  cokoły. Na wiadukcie kolejowym trwają roboty porządkowe. Obiekt jest już praktycznie gotowy. W przejściu podziemnym w ciągu ul. Rypińskiej układany jest chodnik i kable oświetleniowe. Roboty drogowe są realizowane na Rudackiej, gdzie układany jest chodnik. Z kolei na ul.  Kmicica tereny zielone są obsiewane trawą.  Swój wygląd zmienia ulica Lipnowska, gdzie budowany jest nasyp pod ciąg rowerowy.

Tematy w artykule: most przez Wisle

Podobne wiadomości:

Cztery oferty na most Łazienkowski

Cztery oferty na most Łazienkowski

Polskie drogi 2015-04-08

Jest umowa na remont mostu Łazienkowskiego

Jest umowa na remont mostu Łazienkowskiego

Polskie drogi 2015-04-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.