mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most w Toruniu czeka na pozwolenie

Most w Toruniu czeka na pozwolenie

MZD w Toruniu wystąpił do Wojewody Kujawsko Pomorskiego z wnioskiem o uchylenie decyzji udzielającej pozwolenia na budowę inwestycji pn. Budowa mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi. Po jej uchyleniu MZD złoży ponowny wniosek o wydanie pozwolenia na budowę, załączając nowy raport oddziaływania na środowisko. Zaistniała sytuacja nie stanowi przeszkody w złożeniu wniosku i podpisaniu umowy o dofinansowanie – informuje MZD w Toruniu.

Most w Toruniu czeka na pozwolenie
Jak informuje MZD planowana inwestycja realizowana ma być na bardzo wrażliwym ze środowiskowego punktu widzenia terenie, objętym częściowo systemem obszarów chronionych NATURA 2000. Już po wydaniu w dniu 4 marca 2009 r. decyzji zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę inwestycji MZD kontynuowało prace badawcze, inwentaryzacyjne, wykonano także kilka uzupełniających ekspertyz i opinii wynikających z zapisów decyzji środowiskowej.

W tym kontekście celowym i niezbędnym jest przedstawienie wyników powyższych prac organowi wydającemu decyzję w celu przeprowadzenia ponownej procedury oceny oddziaływania na środowisko na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Jest to szczególnie istotne w kontekście planowanego współfinansowania realizacji przedsięwzięcia ze środków UE.
W tej kwestii MZD zasięgał opinii w Centrum Unijnych Projektów Transportowych i Inicjatywie Europejskiej JASPERS oraz przeprowadził audyt posiadanych dokumentów związanych z przygotowaniem inwestycji.

Doprecyzowanie warunków realizacji projektu w odniesieniu do elementów mających wpływ na środowisko uznano za słuszne. Jednocześnie oceniono, że zmniejsza to ryzyko zakwestionowania projektu w zakresie procedury środowiskowej na etapie oceny wniosku o dofinansowanie zadania przez Unię Europejską. W związku z powyższym w dniu 14 maja 2009 r. MZD wystąpił do Wojewody Kujawsko Pomorskiego z wnioskiem o uchylenie decyzji z dnia 4.03.2009 r. udzielającej pozwolenia na budowę inwestycji pn. Budowa mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi.

Po jej uchyleniu MZD złoży ponowny wniosek o wydanie pozwolenia na budowę, załączając nowy raport oddziaływania na środowisko uwzględniający wyniki uzupełniających ekspertyz i opinii, prac badawczych, inwentaryzacyjnych oraz zalecenia Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Inicjatywy Europejskiej JASPERS i audytu .

Niezależnie od powyższego Miejski Zarząd Dróg w Toruniu kończy weryfikację dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Obecnie trwają prace przygotowawcze do złożenia wniosku o dofinansowanie, który wraz z kompletem dokumentów (załączników) zostanie złożony do dnia 30 czerwca 2009 r - zapewnia MZD.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w kujawsko-pomorskim

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w...

Polskie drogi 2015-08-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.