mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most w Toruniu czeka na pozwolenie

Most w Toruniu czeka na pozwolenie

MZD w Toruniu wystąpił do Wojewody Kujawsko Pomorskiego z wnioskiem o uchylenie decyzji udzielającej pozwolenia na budowę inwestycji pn. Budowa mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi. Po jej uchyleniu MZD złoży ponowny wniosek o wydanie pozwolenia na budowę, załączając nowy raport oddziaływania na środowisko. Zaistniała sytuacja nie stanowi przeszkody w złożeniu wniosku i podpisaniu umowy o dofinansowanie – informuje MZD w Toruniu.

Most w Toruniu czeka na pozwolenie
Jak informuje MZD planowana inwestycja realizowana ma być na bardzo wrażliwym ze środowiskowego punktu widzenia terenie, objętym częściowo systemem obszarów chronionych NATURA 2000. Już po wydaniu w dniu 4 marca 2009 r. decyzji zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę inwestycji MZD kontynuowało prace badawcze, inwentaryzacyjne, wykonano także kilka uzupełniających ekspertyz i opinii wynikających z zapisów decyzji środowiskowej.

W tym kontekście celowym i niezbędnym jest przedstawienie wyników powyższych prac organowi wydającemu decyzję w celu przeprowadzenia ponownej procedury oceny oddziaływania na środowisko na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Jest to szczególnie istotne w kontekście planowanego współfinansowania realizacji przedsięwzięcia ze środków UE.
W tej kwestii MZD zasięgał opinii w Centrum Unijnych Projektów Transportowych i Inicjatywie Europejskiej JASPERS oraz przeprowadził audyt posiadanych dokumentów związanych z przygotowaniem inwestycji.

Doprecyzowanie warunków realizacji projektu w odniesieniu do elementów mających wpływ na środowisko uznano za słuszne. Jednocześnie oceniono, że zmniejsza to ryzyko zakwestionowania projektu w zakresie procedury środowiskowej na etapie oceny wniosku o dofinansowanie zadania przez Unię Europejską. W związku z powyższym w dniu 14 maja 2009 r. MZD wystąpił do Wojewody Kujawsko Pomorskiego z wnioskiem o uchylenie decyzji z dnia 4.03.2009 r. udzielającej pozwolenia na budowę inwestycji pn. Budowa mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi.

Po jej uchyleniu MZD złoży ponowny wniosek o wydanie pozwolenia na budowę, załączając nowy raport oddziaływania na środowisko uwzględniający wyniki uzupełniających ekspertyz i opinii, prac badawczych, inwentaryzacyjnych oraz zalecenia Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Inicjatywy Europejskiej JASPERS i audytu .

Niezależnie od powyższego Miejski Zarząd Dróg w Toruniu kończy weryfikację dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Obecnie trwają prace przygotowawcze do złożenia wniosku o dofinansowanie, który wraz z kompletem dokumentów (załączników) zostanie złożony do dnia 30 czerwca 2009 r - zapewnia MZD.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.