mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most w Toruniu jesienią

Most w Toruniu jesienią

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu wnioskuje o przedłużenie terminu ukończenia budowy mostu. Podstawą do przygotowania dokumentu były między innymi niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Most w Toruniu jesienią
Miejski Zarząd Dróg złożył do Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie – do instytucji, która jest stroną umowy o dofinansowanie - wniosek o weryfikację aneksu dotyczącego przedłużenia terminu realizacji inwestycji pn. „Budowa mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi”.

– Mogę dziś poinformować, że wnioskujemy o to, aby wykonawca wykonał przedmiot umowy do 1 grudnia 2013 r.  - mówi prezydent Torunia, Michał Zaleski. – Po tym, gdy CUPT oceni wniosek, zapadnie ostateczna decyzja w sprawie aneksowania umowy z Generalnym Wykonawcą budowy mostu.

Budowa mostu drogowego w Toruniu to obecnie największa inwestycja realizowana na terenie regionu i Torunia. Jej zaawansowanie rzeczowe osiągnęło około 80%. Codziennie na budowie pracuje około 350 osób  i 151 sztuk sprzętu ciężkiego. W czasie realizacji kontraktu wystąpiły okresy wyjątkowo niesprzyjających warunków atmosferycznych, które wpłynęły m. in. na niski poziom wody w Wiśle, utrudniając prowadzenie prac. To było główną podstawą do przygotowania wniosku o przedłużenie terminu realizacji robót.

Najważniejszą toruńską inwestycję realizuje jako Generalny Wykonawca konsorcjum firm Strabag Sp. zoo i Strabag AG.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koncern FCA mieszał przy spalinach?
Koncern FCA mieszał przy spalinach?
Afera "Dieselgate" zatacza coraz szersze kręgi. Pod koniec zeszłego tygodnia amerykańska agencja ds. ochrony środowiska oskarżyła koncern FCA o wykorzystywanie podobnych rozwiązań jak Volkswagen. Sprawa może dotyczyć nawet 100 tys. samochodów sprzedawanych na terenie USA.