mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most w Toruniu jesienią

Most w Toruniu jesienią

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu wnioskuje o przedłużenie terminu ukończenia budowy mostu. Podstawą do przygotowania dokumentu były między innymi niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Most w Toruniu jesienią
Miejski Zarząd Dróg złożył do Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie – do instytucji, która jest stroną umowy o dofinansowanie - wniosek o weryfikację aneksu dotyczącego przedłużenia terminu realizacji inwestycji pn. „Budowa mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi”.

– Mogę dziś poinformować, że wnioskujemy o to, aby wykonawca wykonał przedmiot umowy do 1 grudnia 2013 r.  - mówi prezydent Torunia, Michał Zaleski. – Po tym, gdy CUPT oceni wniosek, zapadnie ostateczna decyzja w sprawie aneksowania umowy z Generalnym Wykonawcą budowy mostu.

Budowa mostu drogowego w Toruniu to obecnie największa inwestycja realizowana na terenie regionu i Torunia. Jej zaawansowanie rzeczowe osiągnęło około 80%. Codziennie na budowie pracuje około 350 osób  i 151 sztuk sprzętu ciężkiego. W czasie realizacji kontraktu wystąpiły okresy wyjątkowo niesprzyjających warunków atmosferycznych, które wpłynęły m. in. na niski poziom wody w Wiśle, utrudniając prowadzenie prac. To było główną podstawą do przygotowania wniosku o przedłużenie terminu realizacji robót.

Najważniejszą toruńską inwestycję realizuje jako Generalny Wykonawca konsorcjum firm Strabag Sp. zoo i Strabag AG.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości
Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości
Rzadko kiedy zdarza się, żeby w ofercie brytyjskiej marki pojawiły się aż dwa modele sygnowane logo słynnej pracowni stylistycznej.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic