mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most w gminie Brok i droga w Warce przebudowane

Most w gminie Brok i droga w Warce przebudowane

Zakończono kolejne inwestycje drogowe w owojewództwie mazowieckim. Most na rzece Brok odbudowano w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. Ulice: Wysockiego i Mostową w Warce zmodernizowano dzięki Narodowemu Programowi Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011.

Most w gminie Brok i droga w Warce przebudowane
Obiekt, łączący miejscowości: Kaczkowo Nowe i Kaczkowo Stare, powstał w miejscu drewnianego mostu, zniszczonego przez powódź w 2010 r. W ramach prac budowlanych, które trwały od maja do listopada 2011 r., rozebrano drewnianą konstrukcję pomostu oraz podpór i zastąpiono je elementami żelbetowymi. Nowy pomost poszerzono do 8,25 m. Wykonano również jednostronny chodnik dla pieszych i zamontowano poręcze, które zwiększą bezpieczeństwo zarówno przechodniów, jak i kierowców. Most ma ponad 26 m długości. Koszt jego odbudowy wyniósł ok. 1,5 mln zł. Z budżetu państwa przekazano na ten cel 1 mln zł.

Mieszkańcy Warki mogą korzystać z ok. 801 – metrowego, wyremontowanego odcinka ulic: Wysockiego i Mostowej. Przebudowa polegała m.in. na wymianie warstw konstrukcyjnych drogi. Położono także nowe  nawierzchnie, wybudowano ścieżki rowerowe, chodniki i miejsca postojowe. Zadbano również o odwodnienie jezdni, które zapewni kanalizacja deszczowa. Przebudowa, rozpoczęta w kwietniu 2011 r., poprawi komfort jazdy i bezpieczeństwo, zarówno kierowców, jak i pieszych. Remont kosztował ok. 2,2 mln zł. Projekt dofinansowano ze środków rządowych kwotą ok. 1,1 mln zł. Pozostałą część sumy zapewnił samorząd.

W ramach usuwania skutków powodzi z 2010 r. na Mazowszu odbudowano m.in. mosty: na Pilicy w miejscowości Gostomina (powiat grójecki) oraz na Radomce w Starym Młynie. Dzięki rządowemu dofinansowaniu z wyremontowanych obiektów mogą także korzystać m.in. mieszkańcy Władysławowa i gminy Słubice.

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 to rządowy program, którego celem jest podniesienie standardu dróg lokalnych oraz bezpieczeństwa ich użytkowania. Budowa dróg lokalnych jest finansowana ze środków własnych samorządu terytorialnego i dofinansowania rządowego w wysokości do 50% wartości inwestycji. Podczas trzech edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011, w województwie mazowieckim wybudowano/zmodernizowano ok. 800 km dróg, z czego ok. 200 km jest w trakcie realizacji.

Podobne wiadomości:

Test długodystansowy Peugeot 508 SW

auto motor i sport 0000-00-00

Pojawił się na redakcyjnym parkingu i na dzień dobry w trzy tygodnie pokonał 4,5 tys. kilometrów. Peugeot 508 SW - test długodystansowy, akt pierwszy.

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Diesle w odwrocie, benzynowe auta górą
Diesle w odwrocie, benzynowe auta górą
Z danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA wynika, że już nie diesle, ale silniki benzynowe są najchętniej wybierane przy zakupie nowych aut osobowych w Europie Zachodniej.