mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Mostowe dzieło roku 2008

Mostowe dzieło roku 2008

Związek Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej przyznał tytuł Dzieła Mostowego Roku 2008. Otrzymała go łukowa kładka dla pieszych z podwieszonym mostem nad droga ekspresową S11 w Gądkach koło Kórnika. Obiekt na zlecenie GDDKiA wykonała firma Skanska.

Mostowe dzieło roku 2008
Łukowa kładka dla pieszych z podwieszonym mostem z kompozytów polimerowych nad drogą ekspresową S11 w Gądkach koło Kórnika otrzymała tytuł Dzieła Mostowego Roku. Związek Mostowców docenił przede wszystkim wdrożenie przy budowie kładki nowych technologii realizacji oraz nowoczesnych rozwiązań w zakresie elementów wyposażenia mostów.

Kładka była budowana w okresie od czerwca 2006 do kwietnia 2008 roku przez firmę Skanska (podwykonawcą było Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp. Z o. o. z Zawiercia) na zlecenie poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Konstrukcja obiektu składa się z czterech części. Część główna (o długości ponad 40 m), nad drogą ekspresową S11 to stalowa konstrukcja łukowa z pomostem z kompozytów polimerowych. Część nad drogami dojazdowymi to konstrukcje zespolone typu stal-beton. Ostatnie dwa przęsła każdej pochylni oraz schody, to żelbetonowe konstrukcje monolityczne. Ostatnią częścią są trzy żelbetonowe mury oporowe. Cały obiekt ma ponad 241 m długości. Kształt przekrojów  poszczególnych części został tak dobrany, aby zapewnić wizualny efekt płynności.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Alfista 2009-01-22

No właśnie, "Złombet" nie ma zamówień, skandal :)

~sengin 2009-01-22

romek, niski deficyt budżetowy jest akurat dobry dla gospodarki. To tak jakbyś dał dziecku 2 zł na lizaka, a ono Ci oddało 1zł. Ile nastepnym razem byś mu dał 1 czy 2 zł? Pozdrawiam

~MohBer 2009-01-22

Nagradzanie wykonawców, a nie pracowni projektowej jest mocno dziwne. Przecież od Skanskiej nic tu nie zależało. Gdyby budowała firma "Złombet" z Pcimia kładka byłaby dokładnie taka sama.

~romek 2009-01-22

kraj który posiada ciagły deficyt budzetowy powinien bardziej spolegliwie patrzec na wydatki.O tym moście "prostota formy ,dwa potęzne łuki w dwóch płaszczyznach co daje w sumie bardzo efektowne połaczenie geometryczne,pociągnieta biała farbą Forma wysoce manieryczna nastawiona na uzyskanie taniego efektu architektonicznego.Konsrukcja ukosne liny potrzymujace kładke w jednej płaszczyznie wyraznie działaja na skrecanie całej konstrukcji.Ładny to jest tylko z jednej strony.Z drugiej jak paletka od badmintona.Drzewka z niepokojem przygladają się tej całej zabawie

~Jak dobrze 2009-01-22

Jak to dobrze, że architekt i konstruktor nie szalał z Tobą Romku. Bo powstałby nowy Polimeromek i to zgroza z zachwianym ładem przestrzennym, brrrr! zgroza.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.