mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Mosty w Brodnicy i Gródku do remontu

Mosty w Brodnicy i Gródku do remontu

Dzięki dodatkowym środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego uda się przebudować dwa ważne mosty - w Brodnicy oraz w Gródku w powiecie świeckim. Prace na obu obiektach rozpoczną się w najbliższym czasie.

Mosty w Brodnicy i Gródku do remontu
- Inwestycje w Brodnicy i Gródku są istotne nie tylko dla lokalnych społeczności, stąd wsparcie z unijnych środków pomocowych będących w dyspozycji samorządu województwa – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Przebudowa mostu w Gródku, na kanale prowadzącym do elektrowni wodnej, rozpocznie się 28 lipca. Podczas robót kierowcy korzystać będą z objazdu przez miejscowość Żur. Inwestycja polega między innymi na poszerzeniu przeprawy do 6 metrów oraz zwiększeniu jej nośności. Nowa będzie należała do klasy B, czyli ma dopuszczać ruch pojazdów o masie całkowitej do 40 ton. Poszerzenie konstrukcji pozwoli także wytyczyć chodnik. Koszt wynosi 1,7 mln zł.

Na przebudowę mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 560 w Brodnicy, wraz z dojazdami, został już rozpisany przetarg. Na ulicy Sienkiewicza w miejscu starej przeprawy powstanie nowa stalowa konstrukcja o większej nośności (40 ton). Prace ruszą w sierpniu, po rozstrzygnięciu przetargu. Wśród zastosowanych tu niestandardowych rozwiązań znajduje się miedzy innymi tak zwana cicha  nawierzchnia, która znacznie ogranicza hałas. Na moście i dojazdach wpusty uliczne na deszczówkę będą wyposażone w osadniki (do kanalizacji trafi wstępnie oczyszczona woda ściekowa). Pod mostem pojawią się także półki umożliwiające jaskółkom zakładanie gniazd. Wzmocnione zostaną przyczółki i filar. Roboty związane z budową nowej przeprawy zakończą się na przełomie lipca i sierpnia przyszłego roku. Podczas ich trwania most będzie nieprzejezdny. Szacowana wartość tej inwestycji to 6,5 mln zł.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.