mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Można budować obwodnicę Leżajska

Można budować obwodnicę Leżajska

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otrzymała pozwolenie na budowę obwodnicy Leżajska. Prace rozpoczną się tylko na jednym z trzech odcinków obwodnicy.

Można budować obwodnicę Leżajska
- Wojewoda wydał pozwolenie na budowę pierwszego etapu obwodnicy Leżajska. Decyzji tej nadał rygor natychmiastowej wykonalności. Obecnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podejmuje starania uzyskania finansowania realizacji tej inwestycji - poinformowała „Nowiny” Joanna Rarus, rzecznik prasowy GDDKiA w Rzeszowie.

Po określeniu źródeł finansowania zostanie ogłoszony przetarg.  Pierwszy odcinek obwodnicy ma liczyć ponad 3 km i przebiegać od ul. Ogrodowej, za cmentarzem do lasu wierzawickiego. Drugi odcinek będzie liczył kolejne 3 km i pobiegnie od ul. Ogrodowej, za zalewem Floryda i szpitalem, do lasu klasztornego.

Tymczasem władze miasta w tegorocznym budżecie przeznaczyły 100 tys. zł na budowę drogi łączącej ul. Jagiełły z obwodnicą – informują „Nowiny”.

Jak wyglądają plany dla kolejnych etapów obwodnicy? Dla drugiego etapu obwodnicy został wyłoniony wykonawca, który do sierpnia 2010 r. ma wykonać dokumentację projektową. Budowę tego odcinka zaplanowano na lata 2011-2012. Budowa dwóch pierwszych odcinków obwodnicy jest ujęta w planach budowy dróg GDDKiA do 2013 i do tego roku trzeci etap nie będzie realizowany. Drogowcy posiadają jednak decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, która obejmuje wszystkie trzy etapy.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.