mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Można budować ostatnie „łódzkie” odcinki A-2

Można budować ostatnie „łódzkie” odcinki A-2

Najprawdopodobniej na przełomie września i października robotnicy rozpoczną budowę dwóch odcinków autostrady A-2 Stryków – Konotopa. Wojewoda łódzki podpisała pozwolenia na budowę. 92-kilometrowa autostrada A2 połączy Stryków z Konotopą w czerwcu 2012 roku. Inwestycja w skład której wchodzi 5 odcinków zostanie zrealizowana kosztem 3,2 mld zł.

Można budować ostatnie „łódzkie” odcinki A-2
Odcinek A autostrady będzie miał długość 29,24 km i połączy się z budowanym obecnie węzłem w Strykowie, gdzie A-2 i A-1 krzyżują się. Fragment B będzie mierzył 16,97 km. Realizacja tych przedsięwzięć zamknie przebieg autostrady A-2 w województwie łódzkim, a przewidywany termin zakończenia prac to maj 2012. W tym samym czasie mają być zrealizowane 3 odcinki autostrady A-2 w województwie mazowieckim – na jeden z nich wydano już pozwolenie, dwa kolejne mają być podpisane za 2 tygodnie.

Odcinek A zbuduje konsorcjum firm, którego liderem jest China Overseas Engineering Group za blisko 755 mln złotych, natomiast odcinek B zbuduje konsorcjum, którego liderem jest firma Mostostal Warszawa za kwotę 843,5 mln złotych.

Pierwszą decyzję o pozwoleniu na budowę dla odcinka D autostrady A2 od Strykowa pod Łodzią do podwarszawskiej Konotopy wydał wojewoda mazowiecki. Wykonawcą tego ponad 17 kilometrowego odcinka jest firma Strabag.

Podobne wiadomości:

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~SPOD S 69 (BUDOWANEJ) 2010-09-23

To jeszcze nie zaczeli?! Jak się będa dlużej tak pierd.... to będzie wstyd Na EURO POSTOIMY W KORKACH JUŻ PRZED OŻAROWEM..No i kto ogarnie pużniej ten burdel jak kawalek autostrady buduje 5 firm z 500podwykonawcami, nie wspominając już o remontach niedbale i szybko budowanych dróg.NAJWAŻNIEJSZE ŻEBY ZDĄŻYLI Z BRAMKAMI OPŁAT HE HE..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.