mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Można budować ostatnie „łódzkie” odcinki A-2

Można budować ostatnie „łódzkie” odcinki A-2

Najprawdopodobniej na przełomie września i października robotnicy rozpoczną budowę dwóch odcinków autostrady A-2 Stryków – Konotopa. Wojewoda łódzki podpisała pozwolenia na budowę. 92-kilometrowa autostrada A2 połączy Stryków z Konotopą w czerwcu 2012 roku. Inwestycja w skład której wchodzi 5 odcinków zostanie zrealizowana kosztem 3,2 mld zł.

Można budować ostatnie „łódzkie” odcinki A-2
Odcinek A autostrady będzie miał długość 29,24 km i połączy się z budowanym obecnie węzłem w Strykowie, gdzie A-2 i A-1 krzyżują się. Fragment B będzie mierzył 16,97 km. Realizacja tych przedsięwzięć zamknie przebieg autostrady A-2 w województwie łódzkim, a przewidywany termin zakończenia prac to maj 2012. W tym samym czasie mają być zrealizowane 3 odcinki autostrady A-2 w województwie mazowieckim – na jeden z nich wydano już pozwolenie, dwa kolejne mają być podpisane za 2 tygodnie.

Odcinek A zbuduje konsorcjum firm, którego liderem jest China Overseas Engineering Group za blisko 755 mln złotych, natomiast odcinek B zbuduje konsorcjum, którego liderem jest firma Mostostal Warszawa za kwotę 843,5 mln złotych.

Pierwszą decyzję o pozwoleniu na budowę dla odcinka D autostrady A2 od Strykowa pod Łodzią do podwarszawskiej Konotopy wydał wojewoda mazowiecki. Wykonawcą tego ponad 17 kilometrowego odcinka jest firma Strabag.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

~SPOD S 69 (BUDOWANEJ) 2010-09-23

To jeszcze nie zaczeli?! Jak się będa dlużej tak pierd.... to będzie wstyd Na EURO POSTOIMY W KORKACH JUŻ PRZED OŻAROWEM..No i kto ogarnie pużniej ten burdel jak kawalek autostrady buduje 5 firm z 500podwykonawcami, nie wspominając już o remontach niedbale i szybko budowanych dróg.NAJWAŻNIEJSZE ŻEBY ZDĄŻYLI Z BRAMKAMI OPŁAT HE HE..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.