mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Można budować ostatnie „łódzkie” odcinki A-2

Można budować ostatnie „łódzkie” odcinki A-2

Najprawdopodobniej na przełomie września i października robotnicy rozpoczną budowę dwóch odcinków autostrady A-2 Stryków – Konotopa. Wojewoda łódzki podpisała pozwolenia na budowę. 92-kilometrowa autostrada A2 połączy Stryków z Konotopą w czerwcu 2012 roku. Inwestycja w skład której wchodzi 5 odcinków zostanie zrealizowana kosztem 3,2 mld zł.

Można budować ostatnie „łódzkie” odcinki A-2
Odcinek A autostrady będzie miał długość 29,24 km i połączy się z budowanym obecnie węzłem w Strykowie, gdzie A-2 i A-1 krzyżują się. Fragment B będzie mierzył 16,97 km. Realizacja tych przedsięwzięć zamknie przebieg autostrady A-2 w województwie łódzkim, a przewidywany termin zakończenia prac to maj 2012. W tym samym czasie mają być zrealizowane 3 odcinki autostrady A-2 w województwie mazowieckim – na jeden z nich wydano już pozwolenie, dwa kolejne mają być podpisane za 2 tygodnie.

Odcinek A zbuduje konsorcjum firm, którego liderem jest China Overseas Engineering Group za blisko 755 mln złotych, natomiast odcinek B zbuduje konsorcjum, którego liderem jest firma Mostostal Warszawa za kwotę 843,5 mln złotych.

Pierwszą decyzję o pozwoleniu na budowę dla odcinka D autostrady A2 od Strykowa pod Łodzią do podwarszawskiej Konotopy wydał wojewoda mazowiecki. Wykonawcą tego ponad 17 kilometrowego odcinka jest firma Strabag.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~SPOD S 69 (BUDOWANEJ) 2010-09-23

To jeszcze nie zaczeli?! Jak się będa dlużej tak pierd.... to będzie wstyd Na EURO POSTOIMY W KORKACH JUŻ PRZED OŻAROWEM..No i kto ogarnie pużniej ten burdel jak kawalek autostrady buduje 5 firm z 500podwykonawcami, nie wspominając już o remontach niedbale i szybko budowanych dróg.NAJWAŻNIEJSZE ŻEBY ZDĄŻYLI Z BRAMKAMI OPŁAT HE HE..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech