mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Na A2 dostępne dwie jezdnie

Na A2 dostępne dwie jezdnie

91 kilometrów autostrady A2 między Łodzią a Warszawą w całości zostało udostępnione kierowcom. Na obu odcinkach A i C kierowcy jadą całą szerokością trasy, miejscami mogą jeszcze występować punktowe zwężenia związane z uzupełnianiem ekranów akustycznych.

Na A2 dostępne dwie jezdnie
Na 30 km odcinku A autostrady A2 od soboty ruch odbywa się pełnym przekrojem jezdni. Ze względu na uzupełnianie wypełnień ekranów dźwiękochłonnych należy się tu jeszcze spodziewać punktowych utrudnień, które będą specjalnie oznakowane.

Z kolei na odcinku C od 16 października kierowcy mogą korzystać z dwóch nitek  trasy. Tu także będą jeszcze występowały miejscowe ograniczenia polegające na zamknięciu na krótkich odcinkach pasa awaryjnego bądź prawego pasa ruchu. - Postępy robót na obu odcinkach są stale monitorowane a  wykonawcy mobilizowani są do zwiększenia zaangażowania - zapewnia GDDKiA.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~warszawiak 2012-10-30

Nie ma za co, również pozdrawiam i dzielę się otrzymaną przed chwilą informacją. Dziś otwarto węzeł "Wiskitki" na A2, niestety jeszcze nie otwarto obwodnicy Żyrardowa. (nota bene ponad rok opoźnienia !!!) Tak więc nie trzeba będzie skręcać z DK50 w lewo na ósemkę, tylko DK50 wystarczy przejechać prosto wiaduktem nad ósemką, dalej niestety na razie trzeba się przebić przez Żyrardów i parę kilometrów za nim dojechać (ciągle oczywiście przez DK50) do w/w węzła.

~Do Warszwiak 2012-10-29

Bardzo dziękuję. Może jakoś trafię. Pozdr. serdecznie

~warszawiak 2012-10-29

Hmm, spróbuję Ci coś poradzić, chociaż rzadko jeżdżę miedzy tymi dwoma miejscami bezpośrednio. Z Lublina do Puław, dalej S12 (chociaż jeszcze oznaczoną jako DK12) przez most na Wiśle i dalej DK12 do Radomia. Z Radomia DK7/S7 do Grójca przez Bialobrzegi. Piszę przez Białobrzegi, bo nie wiem, jakie jest obecnie natężenie ruchu na DK12 przed Radomiem i w Radomiu. Alternatywą do Białobrzegów jest skręt z S12 na DW738 i dalej DK48 przez Kozienice do Białobrzegów. W Grójcu skręt z S7 na DK50 do Mszczonowa. I tutaj, jak wreszcie skończą obwodnicę Żyrardowa i węzeł "Wiskitki", dalej prościutko DK50 do A2. Na razie niestety: w Mszczonowie skręt z DK50 w lewo na ósemkę i za ok. 8 km w prawo na DK70. Dalej DK70 przez Skierniewice do wezła "Nieborów" na A2.

~ja 2012-10-28

Koledzy jak wjechać najszybciej na A2 jadąc z Lublina do Świecka? Dzięki za pomoc

~warszawiak 2012-10-22

Kiedyś Ci odpowiedziałem, że do czasu otwarcia "Wiskitek", ja jeździłbym do węzla "Nieborów" i dalej przez Skierniewice DK70 do ósemki. Ale ja teraz w ogóle to z innej beczki. GDDKiA zarzekała się, przysięgała, że termin 15 października jest nieodwołalny i A2 będzie wtedy gotowa w całosci na 100%. I co? Na odcinku C nadal występowało w sobotę 20 października durne ograniczenie 100km/godz. Fakt, jeździ się już po 2-ch pasach, a na odcinku A żadnych ograniczeń już nie ma. Tylko dalej nie skończone są MOP-y, ekrany, siatki itp. O węźle "Wiskitki" nie ma co gadać, on, jak i cała odwodnica Żyrardowa to już naprawdę kpiny. I to ma być gotowa autostrada na 100%? Obecna ekipa GDDKiA to ludzie, którym całkowicie brakuje honoru, a coś takiego, jak dotrzymywanie danego słowa jest im kompletnie obce. Im można pluć w twarz, a oni tylko się obetrą i będą mówić, że to deszcz pada. Oczywiście, wnioski swoje wyciągnąłem nie tylko na podstawie A2, ale ogromnej większości obecnych inwestycji drogowych. I na koniec pytam się po raz kolejny: dlaczego do ciężkiej cholery ciągle jest zamknięty, a całkowicie ukończony od czerwca (od otwarcia odcinka D) MOP "Brwinów"? Dalej od Warszawy do Łodzi i vice versa jest czynny tylko jeden MOP kolo Bolimowa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.