mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Na A2 dostępne dwie jezdnie

Na A2 dostępne dwie jezdnie

91 kilometrów autostrady A2 między Łodzią a Warszawą w całości zostało udostępnione kierowcom. Na obu odcinkach A i C kierowcy jadą całą szerokością trasy, miejscami mogą jeszcze występować punktowe zwężenia związane z uzupełnianiem ekranów akustycznych.

Na A2 dostępne dwie jezdnie
Na 30 km odcinku A autostrady A2 od soboty ruch odbywa się pełnym przekrojem jezdni. Ze względu na uzupełnianie wypełnień ekranów dźwiękochłonnych należy się tu jeszcze spodziewać punktowych utrudnień, które będą specjalnie oznakowane.

Z kolei na odcinku C od 16 października kierowcy mogą korzystać z dwóch nitek  trasy. Tu także będą jeszcze występowały miejscowe ograniczenia polegające na zamknięciu na krótkich odcinkach pasa awaryjnego bądź prawego pasa ruchu. - Postępy robót na obu odcinkach są stale monitorowane a  wykonawcy mobilizowani są do zwiększenia zaangażowania - zapewnia GDDKiA.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~warszawiak 2012-10-30

Nie ma za co, również pozdrawiam i dzielę się otrzymaną przed chwilą informacją. Dziś otwarto węzeł "Wiskitki" na A2, niestety jeszcze nie otwarto obwodnicy Żyrardowa. (nota bene ponad rok opoźnienia !!!) Tak więc nie trzeba będzie skręcać z DK50 w lewo na ósemkę, tylko DK50 wystarczy przejechać prosto wiaduktem nad ósemką, dalej niestety na razie trzeba się przebić przez Żyrardów i parę kilometrów za nim dojechać (ciągle oczywiście przez DK50) do w/w węzła.

~Do Warszwiak 2012-10-29

Bardzo dziękuję. Może jakoś trafię. Pozdr. serdecznie

~warszawiak 2012-10-29

Hmm, spróbuję Ci coś poradzić, chociaż rzadko jeżdżę miedzy tymi dwoma miejscami bezpośrednio. Z Lublina do Puław, dalej S12 (chociaż jeszcze oznaczoną jako DK12) przez most na Wiśle i dalej DK12 do Radomia. Z Radomia DK7/S7 do Grójca przez Bialobrzegi. Piszę przez Białobrzegi, bo nie wiem, jakie jest obecnie natężenie ruchu na DK12 przed Radomiem i w Radomiu. Alternatywą do Białobrzegów jest skręt z S12 na DW738 i dalej DK48 przez Kozienice do Białobrzegów. W Grójcu skręt z S7 na DK50 do Mszczonowa. I tutaj, jak wreszcie skończą obwodnicę Żyrardowa i węzeł "Wiskitki", dalej prościutko DK50 do A2. Na razie niestety: w Mszczonowie skręt z DK50 w lewo na ósemkę i za ok. 8 km w prawo na DK70. Dalej DK70 przez Skierniewice do wezła "Nieborów" na A2.

~ja 2012-10-28

Koledzy jak wjechać najszybciej na A2 jadąc z Lublina do Świecka? Dzięki za pomoc

~warszawiak 2012-10-22

Kiedyś Ci odpowiedziałem, że do czasu otwarcia "Wiskitek", ja jeździłbym do węzla "Nieborów" i dalej przez Skierniewice DK70 do ósemki. Ale ja teraz w ogóle to z innej beczki. GDDKiA zarzekała się, przysięgała, że termin 15 października jest nieodwołalny i A2 będzie wtedy gotowa w całosci na 100%. I co? Na odcinku C nadal występowało w sobotę 20 października durne ograniczenie 100km/godz. Fakt, jeździ się już po 2-ch pasach, a na odcinku A żadnych ograniczeń już nie ma. Tylko dalej nie skończone są MOP-y, ekrany, siatki itp. O węźle "Wiskitki" nie ma co gadać, on, jak i cała odwodnica Żyrardowa to już naprawdę kpiny. I to ma być gotowa autostrada na 100%? Obecna ekipa GDDKiA to ludzie, którym całkowicie brakuje honoru, a coś takiego, jak dotrzymywanie danego słowa jest im kompletnie obce. Im można pluć w twarz, a oni tylko się obetrą i będą mówić, że to deszcz pada. Oczywiście, wnioski swoje wyciągnąłem nie tylko na podstawie A2, ale ogromnej większości obecnych inwestycji drogowych. I na koniec pytam się po raz kolejny: dlaczego do ciężkiej cholery ciągle jest zamknięty, a całkowicie ukończony od czerwca (od otwarcia odcinka D) MOP "Brwinów"? Dalej od Warszawy do Łodzi i vice versa jest czynny tylko jeden MOP kolo Bolimowa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.