mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Na A2 pod Warszawą wymienią ekrany akustyczne

Na A2 pod Warszawą wymienią ekrany akustyczne

W przyszłym tygodniu rusza wymiana paneli ekranów akustycznych na autostradzie A2 na odcinku od węzła Konotopa do Pruszkowa. Powodem tej wymiany są ogniska korozji, jakie się pojawiły na panelach.

Na A2 pod Warszawą wymienią ekrany akustyczne
Gwarancyjna wymiana paneli ekranów akustycznych na 7-kilometrowym odcinku autostrady A2, od węzła w podwarszawskiej Konotopie do Pruszkowa, rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek (22 czerwca br.). Zgodnie z harmonogramem zadania prace powinny się zakończyć w październiku.

Powodem wymiany są pojawiające się na panelach ogniska korozji. Wadliwe panele ekranów zostaną zastąpione nowymi. Będą wymieniane sukcesywnie, a prace będą prowadzone na ok. 500-metrowych odcinkach.

Wykonawca rozpocznie prace od tych paneli, których wymiana możliwa jest bez zajmowania jezdni głównej - prace prowadzone będą spoza pasa drogi lub z pasa awaryjnego.

Wymiana rozpocznie się na jezdni południowej - od węzła Pruszków w kierunku Warszawy, następnie kontynuowana będzie z Warszawy w kierunku zachodnim, tak by prace realizowane były "pod prąd" największego ruchu. Oznacza to, że podczas wyjazdów ze Stolicy w okresie urlopowym prace prowadzone będą na jezdni w kierunku Warszawy, a we wrześniu podczas powrotów z wakacji - na jezdni wylotowej z Warszawy.

Niestety nie obejdzie się bez okresowych wyłączeń z ruchu jednego pasa jezdni. Jak zapewnia GDDKiA, prace mają być zorganizowane w taki sposób, by zminimalizować uciążliwości dla kierowców. W tym celu opracowany został harmonogram prac uwzględniający natężenie ruchu na tym odcinku autostrady, przewidujący prace poza godzinami szczytu komunikacyjnego, w tym pracę w nocy. By wymiana paneli była jak najmniej uciążliwa dla kierowców, prace na jezdni autostrady w kierunku Warszawy będą prowadzone od poniedziałku do czwartku z wykluczeniem godzin od 5.00 do 9.00, a w piątki od 5.00 do 10.00. W soboty nie zaplanowano przerw w pracach, natomiast w każdą niedzielę przerwa w pracach będzie trwała od 14.00 do 19.00. Dodatkowo, jeśli w trakcie prac dojdzie do znacznego spowolnienia ruchu na autostradzie, wykonawca przerwie je w celu usprawnienia przejazdu.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic