mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Na Podkarpaciu powstanie nowa obwodnica

Na Podkarpaciu powstanie nowa obwodnica

Władze samorządu województwa podkarpackiego zapewniły, że w tym roku ruszą prace przy budowie obwodnicy Brzozowa. Około 3,5 kilometrowa obwodnica odciąży miejscowość i zapewni dobrą komunikację dla ruchu turystycznego w kierunku Bieszczad.

Na Podkarpaciu powstanie nowa obwodnica

Jak zapewnia Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich gotowa jest już dokumentacja projektowa. W przygotowaniu jest Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia, niezbędna do ogłoszenia przetargu.  

Według kosztorysu na budowę obwodnicy Brzozowa potrzeba około 80 mln zł. Budowa obwodnicy powinna zakończyć się za dwa lata. Realizacja inwestycji ma przyczynić sie do usprawnienia ruchu turystycznego w kierunku Bieszczad. 

Trzeba zaznaczyć, że Minister Infrastruktury i Rozwoju wydał w pod koiec ubiegłego roku decyzję utrzymującą w mocy decyzję Wojewody Podkarpackiego (z 2012 roku) o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn: "Budowa wschodniej obwodnicy miasta Brzozowa - w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 886 Domaradz - Brzozów - Sanok".

 Teraz władze woj. podkarpackiegoplanuja jak sfinansować inwestycję. - Inwestycja będzie realizowana z pieniędzy zaoszczędzonych w 2013 roku, a także być może zaciągniemy kredyt. Kiedy ten projekt znajdzie się na liście przedsięwzięć indykatywnych, będziemy mogli później, jak zostaną uruchomione środki unijne, zrefundować  pieniądze wykorzystane z budżetu województwa – tłumaczył Tadeusz Pióro, członek zarządu UM woj. podkarpackiego.


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

~janles62 2014-02-08

może w końcu!!!!!! zbudują!

~lekki 2014-02-07

tak, przez 30 lat się nie udało to teraz się uda...? już to widzę, chłopów z widłami......!...;-))

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.