mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Na Pomorzu Zachodnim powstają nowe obwodnice

Na Pomorzu Zachodnim powstają nowe obwodnice

Na drogach Pomorza Zachodniego w kilku miejscach trwają prace budowlane. Powstają obwodnice: Nowogardu, Parłówka i Miękowa. Podróżujący muszą uważać na utrudnienia w ruchu.

Na Pomorzu Zachodnim powstają nowe obwodnice
Prace przy budowie obwodnicy Nowogardu są niemal na półmetku. - Trwają roboty przy nawierzchni drogi i mostach - informuje Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Kierowcy napotkają jedynie ograniczenia prędkości w Olchowie i Wojcieszynie. Niewykluczone, że trasa zostanie oddana do użytku przed końcem tego roku. Obwodnicą ominiemy od północnego zachodu miejscowość, w której latem tworzą się korki.

Pod koniec roku ma być też gotowa obwodnica Parłówka. Jeszcze przed wakacjami GDDKiA zamierza dokonać odbioru technicznego i uruchomić jedną jezdnię. Dzięki temu utrudnienia podczas największego natężenia ruchu powinny być dużo mniejsze.

Obwodnica Troszyna, Parłówka i Ostromic powstaje w miejscu skrzyżowania krajowej trójki z drogą wojewódzką nr 108 prowadzącą do Golczewa i 107 - do Kamienia Pomorskiego. Zamiast kolizyjnych skrzyżowań i położonego przy skrzyżowaniu z tymi drogami przejazdu kolejowego powstanie nowa trasa.

- Węzeł Parłówko rozprowadzi ruch z „trójki" na drogi wojewódzkie - informuje Mateusz Grzeszczuk. - Wiadukt nad torami kolejowymi wyeliminuje korki przed przejazdem.

Budowę rozpoczęto w grudniu 2009 roku. Prawie 80 procent prac wykonano. Nowa trasa niemal w całości pokryta jest już asfaltem. W tej chwili profilowane są skarpy, łącznice węzła Parłówko, wykańczane mosty.

Obwodnica Miękowa stanowi przedłużenie dwujezdniowej trójki. To także newralgiczny punkt. Na końcu ekspresówki kierowcy napotykali kolizyjne skrzyżowanie z ul. Wolińską i przejazd przez Miękowo. W sezonie letnim tworzą się tu długie korki. Budowana trasa omija Miękowo od zachodu. Mieszkańcy miejscowości odetchną od uciążliwego ruchu pojazdów.
- Na skrzyżowaniu z drogą powiatową do Stepnicy powstaje węzeł - mówi Mateusz Grzeszczuk. - Trwają roboty wykończeniowe przy wiaduktach, drogowcy kładą nawierzchnię.

GDDKiA zamierza udostępnić zachodnią jezdnię obejścia, by zmniejszyć uciążliwości w ruchu. Cała obwodnica może być gotowa przed końcem roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 98 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

~Pogromca Baranów 2011-06-04

W kwestii obwodnicy Wałcza, włodarze za Szczecina, i pajace ze Stargardu żyją urojeniami na temat budowy S-10 do Bydgoszczy, bez złudzeń - taka s-10 w ciągu najbliższych 20 lat nie będzie budowana.Oczywiście obwodnica Wałcza musi powstać ale łącznie dla drogi DK22 i DK 10.

~theSlaw 2011-06-03

a na skrzyżowaniu 10, 22 i wojewódzkiej 178 i 163 czyli w Wałczu nic się nie dzieje. Miasto od maja do września zakorkowane kompletnie przez pojazdy przemieszczające się nad morze i z powrotem. Może dlatego,że Wałcz jest na kresach województwa zachodniopomorskiego zostało zapomniane przez włodarzy ze Szczecina?

~romek 2011-06-02

Wymienione prace napewno rozwiazą cześć problemów na trasie S3 i S6 .Niepokojaca wyglada zatrzymanie przebudowy starego wezła na A6 Kijewo z uwagi na ograniczenie wczesniej przyznanych funduszy.Minister Boni obiecał 200mln na modernizację A6 i utworzenie sterfu wolnej aby podreperować wizerunek PO po nieudanej próbie utrzymania w ruch Stoczni Szczecinskiej Nova. Skonczyło sie na obietnicach ponoć przyznano tylko 70mln Stare przysłowie mówi kto daje i odbiera ....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wojskowy Volkswagen Crafter z polskiej fabryki
Wojskowy Volkswagen Crafter z polskiej fabryki
Przeznaczony dla wojska Volkswagen Crafter, wykonany w całości w Polsce, jest jedną z gwiazd Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Oprócz niego na stoisku Volkswagena wystawione są dwa modele Amarok.