mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Na S3 przeciążone się nie prześlizną

Na S3 przeciążone się nie prześlizną

Na drodze ekspresowej S3 ze Szczecina do Gorzowa powstał system preselekcyjnego ważenia pojazdów. Jest to część ogólnopolskiego programu „Wagi ważna sprawa – partnerstwo dla ochrony dróg”, w ramach którego takie instalacje powstają w całym kraju. Dzięki temu systemowi po naszych drogach będzie jeździło mniej przeładowanych pojazdów, a należy pamiętać że przejazd jednej przeładowanej dwukrotnie ciężarówki niszczy drogę w podobnym stopniu co przejazd 2,5 miliona samochodów osobowych.

Na S3 przeciążone się nie prześlizną
W 3 miejscach na trasie ekspresowej S3 ze Szczecina do Grzwa zamontowano na bramownicach kamery rozpoznające numery rejestracyjne, czujniki sprawdzające wymiary pojazdów i wbudowano w nawierzchnię drogi wagi, które zważą jadące pojazdy „w ruchu”.  Trwa również budowa 6 systemów preselekcyjnych na drogach krajowych nr 3, 6 i 10 w regionie zachodnio-pomorskim.

System preselekcji składa się z wbudowanych w nawierzchnię wag oraz zamontowanych na bramownicach nad drogą kamer rozpoznających tablice rejestracyjne pojazdów i czujników sprawdzających wymiary pojazdów. Instalacje te położone są w odległości około kilku kilometrów od miejsc do ważenia pojazdów. Wagi zamontowane w nawierzchni drogi zważą wstępnie każdy pojazd jadący drogą. W wypadku wykrycia przekroczonych dopuszczalnych prawem parametrów Inspekcja Transportu Drogowego otrzyma drogą elektroniczną zdjęcie wraz z numerem rejestracyjnym podejrzanego pojazdu. Do precyzyjnego ważenia będą zatrzymywane tylko pojazdy w przypadku których występuje uzasadnione podejrzenia przekroczenia dopuszczalnych przepisami parametrów. Dzięki temu uczciwi kierowcy nie będą musieli tracić czasu na niepotrzebne kontrole, a ci nieuczciwi będą mieć pewność, że zostaną wychwyceni przez system.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Top 10 testów 2011

auto motor i sport 0000-00-00

0-300 km/h w nowym Porsche 911 (wideo)

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~as 2012-01-23

Tylko żeby to ustrojstwo nie mierzyło prędkości...

~bdg 2012-01-23

nie wiedzialem ze jest takie miejsce w polsce jak miasto grzwa

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.