mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Na dobry początek przed obwodnicą Strykowa

Na dobry początek przed obwodnicą Strykowa

Jeszcze przed zimą zostaną wykonane pierwsze prace modernizacyjne na łódzkiej drodze wojewódzkiej 708 (odcinek Niesułków – Brzeziny). To dopiero przygrywka do większego przedsięwzięcia na tej drodze jak np. budowa obwodnicy Strykowa. Kolejne etapy rozbudowy DW 708 będą już finansowane ze środków unijnych.

Na dobry początek przed obwodnicą Strykowa
W ramach inwestycji realizowanej ze środków województwa, w pierwszej kolejności drogowcy przystąpili do przebudowy dwóch 800 metrowych odcinków w powiecie brzezińskim. Od kilku dni trwają tam prace rozbiórkowe, prowadzone przez wykonawcę robót - piotrkowską firmę „ERBEDIM”. Ruch, który na wspomnianych odcinkach odbywa się wahadłowo, sterowany jest sygnalizacją świetlną.

Modernizacja tego ponad 9 kilometrowego odcinka drogi potrwa do lipca 2011 r., a w jej ramach zostanie wybudowanych 14 zatok autobusowych, które zostaną również wyposażone w wiaty, przebudowanych m.in.: 11 przepustów, most nad Mrożycą, zjazdy oraz chodniki wzdłuż drogi w : Dąbrówce, Tadzinie i Brzezinach. Koszt tej inwestycji wyniesie ok. 40 mln zł.

Cała planowana modernizacja drogi 708 to największe obecnie przedsięwzięcie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Prace na wspomnianym wcześniej odcinku to dopiero pierwszy etap, rozbudowy drogi. Kolejne jej odcinki, będę realizowane już ze środków unijnych i rozpoczną się w przyszłym roku. Przypomnijmy, że projekt rozbudowy drogi 708 na odcinku Ozorków – Warszyce – Stryków – Niesułków wraz z realizacją obwodnicy miasta Stryków został wybrany jako kluczowy do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Koszt tej inwestycji to ponad 134,4 mln zł.

Do 2012 w ramach realizacji tego projektu powstanie prawie 30 km drogi o klasie technicznej - G i nawierzchni przystosowanej do przenoszenia ruchu ciężkiego (115kn/oś), w tym nowy odcinek - obwodnica miasta ok. 3 km, w który zaangażowany jest też finansowo Stryków.

Rozbudowa drogi poprawi dostępność komunikacyjną województwa łódzkiego. Wpisuje się ona w cele dróg krajowych łącząc trzy z nich, nr 1, 14 i 72. Rozbudowa poprawi stan sieci transportowej regionu i bezpieczeństwo ruchu drogowego, a w jego północnej części wzmocni powiązanie układu regionalnego województwa z transeuropejską siecią transportową TEN-T, ułatwiając również realizację strategicznego, ponadregionalnego centrum logistycznego planowanego w rejonie Strykowa.

Podobne wiadomości:

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do wakacji

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do...

Polskie drogi 2016-04-20

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Jotgie 2009-12-03

Czy to może powiatówka przez Sierżnię, Buczek? Często jeżdżą z Poznania do Radomia właśnie przez Brzeziny. Chętnie też bym skorzystał z jakiejś innej drogi, tym bardziej, że ta teraz będzie w przebudowie.

~xyz 2009-12-02

Lepiej późno niż wcale. Obecnie ta droga to klęska, 40 km/h i mijanie się o centymetry z TIRami. Tak jak przedmówca, używam równoległej (i nieco krótszej) drogi lokalnej. Przynajmniej ciężarówek na niej mniej, chociaż wiosną przypomina ser szwajcarski.

~elemelek 2009-11-26

wreszcie !! koła można tam pourywać! osobiście korzystam z tej równoległej do niej powiatówki, która ma mniejsze natężenie ruchu i lepszą miejscami nawierzchnie...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.