mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Na majówkę ekspresową siódemką

Na majówkę ekspresową siódemką

Na długi majowy weekend kierowcy pojadą nową drogą ekspresową. Nowo wybudowany odcinek S7 Skarżysko-Kamienna - Występa (świętokrzyskie) zostanie oddany do ruchu 28 kwietnia 2011 (czwartek) w godzinach popołudniowych. Realizacja największej do tej pory świętokrzyskiej inwestycji drogowej trwała dwa lata.

Na majówkę ekspresową siódemką
Otwarcie trasy będzie wiązało się ze zmianą organizacji ruchu. Na dwujezdniowy odcinek Skarżysko - Występa drogi ekspresowej S7 będzie można wjechać z istniejącego węzła drogowo-kolejowego w Skarżysku, na nowych węzłach w Suchedniowie i Zaleziance oraz z istniejącego węzła Barcza. Dotychczasowa jednojezdniowa droga nr 7 stanie się drogą lokalną na odcinku od Suchedniowa do Występy z możliwością skomunikowania z trasą ekspresową tylko poprzez węzły. Ruch lokalny obsługiwać będą nowo wybudowane drogi dojazdowe. Przepięcie ruchu ze starej drogi na nową może wiązać się z chwilowym wstrzymaniem go przy wjeździe na węzeł Zalezianka.

Nowy dwujezdniowy odcinek Skarżysko - Występa drogi ekspresowej S7 Warszawa - Kielce - Kraków ma blisko 17 kilometrów. Na odcinku trzech kilometrów od Skarżyska w stronę Kielc nowa dwujezdniowa droga biegnie po śladzie już istniejącej. Dalej poprowadzona jest na zachód od obecnej drogi nr 7 tworząc obwodnicę Suchedniowa, Ostojowa, Łącznej i Występy. W ramach inwestycji powstało 29 obiektów inżynierskich, w tym między innymi 4 estakady, 8 wiaduktów, 2 mosty, 10 małych obiektów mostowych, 2 kładki dla pieszych i 2 przejścia dla zwierząt.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

miki 2011-05-04

co do S8 - jakimkolwiek śladem ją zrobią, byle by wreszcie była.

~Krzysztof400 2011-04-30

Jechałem, wygodnie... Ale to wszystko mało, mało, mało...

~333D 2011-04-29

Pieniadze na wspomniane przez poprzedników odcinki s-7 były i są ale Grabarczyk blokuje je na S-8 Syców Łódż która jest źle trasowana, żle zaprojektowana i nigdy w tej formie nie powinna być realizowana - tylko uwalić tego śmiecia, patrz; wvvw.andrzej-bak.net/trasowanie_s-8.jpg

~kangus 2011-04-28

obwodnica Radomia prawdopodobnie wystartuje w 2012, ale Radom - gr, św już po 2013

~Marman 2011-04-28

No coż obwodnica Kielc jest w przebudowie, więc martwiłbym się jedynie odcinakmi Skarżysko - Radom wraz z obwodnicą Radomia. Niestety jak wiadomo pieniądze znajdą się nie wcześniej niż po 2013 :( .....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.