mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Na moście w Woli Jachowej praca wre

Na moście w Woli Jachowej praca wre

Trwają prace przy budowe nowego mostu na DK74 w Woli Jachowej. Pierwsze elementy konstrukcji poziomej mostu  zostały już zamontowane.

Na moście w Woli Jachowej praca wre

Wykonawca inwestycji ułożył 14 belek, które będą podtrzymywać płytę mostu i stanowić element ustroju nośnego.vBelki o długości około 18 metrów i wadze ponad 13 ton każda, zostały ułożone za pomocą 200-tonowego dźwigu. Kolejne etapy prac to min. zabetonowanie płyty mostu, wykonanie kap chodnikowych czy roboty drogowe. Obiekt ma być gotowy pod koniec roku.


Nowy most ma konstrukcję jednoprzęsłową betonową sprężoną, posadowiony jest na palach wielkośrednicowych. To sprawia, że most będzie bardziej odporny na skutki nagłych przyborów wód w rzece. Jezdnia będzie miała dwa pasy ruchu po 3,5 metra szerokości. Po obu stronach wykonane zostaną chodniki dla pieszych o około półtorametrowej szerokości.

Tematy w artykule: most budowa budowa drogi

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Za mało pieniędzy na drogi. Więcej ekspresówek 2+1

Za mało pieniędzy na drogi. Więcej...

Polskie drogi 2016-01-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.