mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Na moście w Woli Jachowej praca wre

Na moście w Woli Jachowej praca wre

Trwają prace przy budowe nowego mostu na DK74 w Woli Jachowej. Pierwsze elementy konstrukcji poziomej mostu  zostały już zamontowane.

Na moście w Woli Jachowej praca wre

Wykonawca inwestycji ułożył 14 belek, które będą podtrzymywać płytę mostu i stanowić element ustroju nośnego.vBelki o długości około 18 metrów i wadze ponad 13 ton każda, zostały ułożone za pomocą 200-tonowego dźwigu. Kolejne etapy prac to min. zabetonowanie płyty mostu, wykonanie kap chodnikowych czy roboty drogowe. Obiekt ma być gotowy pod koniec roku.


Nowy most ma konstrukcję jednoprzęsłową betonową sprężoną, posadowiony jest na palach wielkośrednicowych. To sprawia, że most będzie bardziej odporny na skutki nagłych przyborów wód w rzece. Jezdnia będzie miała dwa pasy ruchu po 3,5 metra szerokości. Po obu stronach wykonane zostaną chodniki dla pieszych o około półtorametrowej szerokości.

Tematy w artykule: most budowa budowa drogi

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.