mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Na obwodnicy Leżajska praca wre

Na obwodnicy Leżajska praca wre

Pełną parą idą pierwsze prace przy budowie drugiego etapu obwodnicy Leżajska w ciągu drogi krajowej nr 77 (DK 77). Wykonawcą odcinka o długości 3,6 km  jest konsorcjum firm, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych "POL-AQUA" S.A. a partnerem DRAGADOS S.A. z Hiszpanii. Wartość kontraktu to ponad 66 mln zł. Termin realizacji inwestycji wynosi dwa lata od daty podpisania umowy (tj. styczeń 2013).

Na obwodnicy Leżajska praca wre
Karczowanie pni, odhumusowanie terenu, prace przy zbiorniku retencyjno-filtracyjnym, montaż materacy bazowych na wykopie między innymi te prace realizuje konsorcjum firm Pol Aqua i Dragados przy budowie II etapu obwodnicy Leżajska. Rozpoczęły się także roboty ziemne oraz przebudowa gazociągu. Ponad to wykonywane są roboty palowe pod podpory wiaduktu nad linią kolejową i drogą krajową nr 77 (węzeł Las Klasztorny). Na wykonanie II etapu wykonawca ma 24 miesiące. Prace kontynuowane są także przy budowie I etapu. Tutaj wykonywane są prace brukarskie, roboty wykończeniowe na wiadukcie nad DK 77 (węzeł Giedlarowa) oraz przy odwodnieniu. Na ciągu głównym trwa układanie mas bitumicznych. Wykonawcą pierwszego etapu jest firma Sando.

Przy budowie obwodnicy Leżajska kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu. Przy wyjeździe z Leżajska w stronę Stalowej Woli mogą pojawić się utrudnienia związne z wyjazdem samochodów z terenu budowy, natomiast na wyjeździe z Leżajska w stronę Łańcuta odbywa się ruch wahadłowy.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj. mazowieckim

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj....

Polskie drogi 2015-10-05

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.