mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Na wiosnę remonty przyśpieszą

Na wiosnę remonty przyśpieszą

Trwają remonty dróg wojewódzkich w okolicach Brodnicy, Rypina i Wąbrzeźna (woj. kujawsko-pomorskie). Prace przyspieszą w drugiej połowie marca – informują drogowcy.

Na wiosnę remonty przyśpieszą
- Reagujemy na wszystkie sygnały, które spływają do nas od kierowców, ale w pierwszej kolejności nasze brygady wysyłamy w miejsca, które zagrażają bezpieczeństwu użytkowników ruchu – wyjaśnia kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Wąbrzeźnie, Janusz Brzezicki. - Liczymy, że w II połowie marca znów ruszymy na większa skalę z remontami na goraco. Wycinamy wówczas całe wykruszone miejsca, wypełniamy je masą mineralno-asfaltowa, a łączenia zalewamy emulsją, tak by nie wnikała tam woda.

Po zimie najwięcej dziur pojawiło się na DW nr 534 pomiędzy Golubiem-Dobrzyniem a Rypinem. Jednak za tę trasę odpowiada już firma, która rozpoczęła przygotowania do przebudowy drogi.

- Nasze brygady kierowane są przede wszystkim na DW nr 544 z Brodnicy w kierunku Lidzbarka, na DW nr 548 ze Stolna do Wąbrzeźna oraz na tereny zabudowane. Poza większymi miejscowościami, szczególnie tam gdzie w ubiegłym roku prowadziliśmy powierzchniowe utrwalenia nawierzchnie są w przyzwoitym stanie - ocenia Janusz Brzezicki.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do wakacji

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do...

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

~Złoty Mazur 2011-03-12

IDW 544. Idea remontu tego odcinka bdb. Na cb ten odcinek ma określenie "kartofliska"- jazda po takiej drodze jest nisamowitym przeżyciem (oberwie się coś w aucie czy nie? uff przejechałem ale przecież nie zawsze się będzie tak udawało). Jeden z odcinków tej trasy (Bartniczka-Gutowo) był remontowany trzy lata temu a są miejscami znaczne ubytki. Odcinek Brodnica -Gutowo (granica województwa) powinien być w najbliższej przyszłości gruntownie zmodernizowany

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.