mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Na wiosnę wystartowała budowa obwodnicy Wojnicza

Na wiosnę wystartowała budowa obwodnicy Wojnicza

W Wojniczu, poprzez symboliczne wbicie łopaty, uroczyście rozpoczęto roboty przy budowie wschodniej obwodnicy. Obwodnica stanowić będzie odcinek drogi wojewódzkiej nr 975 relacji Dąbrowa Tarnowska – Biskupice Radłowskie – Wojnicz – Zakliczyn – Dąbrowa. Przyczyni się do wyprowadzenia ruchu tranzytowego z miasta Wojnicz i miejscowości ościennych oraz usprawnienia prawidłowego połączenia  północ - południe.

Na wiosnę wystartowała budowa obwodnicy Wojnicza
Wartość całkowita inwestycji wyniesie ok. 50,5 mln zł, w tym planowane jest dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu MRPO, w kwocie ok. 38,9 mln zł.Planowany termin zakończenia realizacji obwodnicy – październik 2014 r.

Realizacja wschodniej obwodnicy została podzielona na dwa oddzielne zadania: część północna obwodnicy o długości 2,3 km, którego wykonawcą jest  ENERGOPOL Sp. z o.o. oraz część południowa obwodnicy o długości 4,7 km realizowana przez MOSTOSTAL Warszawa S.A.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.