mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nadmorska „szóstka”

Nadmorska „szóstka”

Z początkiem lipca udostępniono kierowcom przebudowany odcinek drogi krajowej nr 6 pomiędzy Gościcinem a Wejherowem. Inwestycja o wartości 45 mln zł wpłynie na poprawę warunków podróżowania wzdłuż wybrzeża Bałtyku.

Wykonawcą prac budowlanych na zlecenie GDDKiA O/Gdańsk była firma Skanska a projekt wykonał Transprojekt Gdański. Wartość inwestycji to koszt 45 mln złotych brutto. Inwestycja w całości finansowana była z budżetu państwa.

Zakres ukończonej inwestycji obejmował m.in.:

  • przebudowę 5,3 km odcinka w tym budowę 1,25 km odcinków o przekroju dwujezdniowym, przebudowę 3,63 km istniejących odcinków drogi jednojezdniowych na przekrój dwujezdniowy oraz modernizację 0,4 km odcinka o dwóch jezdniach,

  • budowę skrzyżowań,

  • budowę dróg zbiorczych,

  • budowę dwóch wiaduktów nad linia kolejową wzmocnienie tunelu przejścia dla pieszych, budowę murów oporowych i przepustów.

Dla poprawy bezpieczeństwa wybudowano skrzyżowania oraz zainstalowano sygnalizacje świetlną, oświetlenie oraz zamontowano urządzenia bezpieczeństwa ruchu.

Pomimo, że krajowa szóstka ma charakter drogi zamiejskiej przenoszącej ruch tranzytowy, wiele jej odcinków przez tereny zabudowane. Do takich należy właśnie odcinek Gościcino – Wejherowo. Przebudowany fragment drogi krajowej nr 6 przebiega przez teren miasta i gminy Wejherowo. Zarówno 14 tys. gmina jak i 50 tys. miasto rozwijają się dynamicznie, tak więc korzystna infrastruktura drogowa będzie stanowić atut przyciągający potencjalnych inwestorów. Zarówno gmina jak i miasto leża w dolinie rzeki Redy w pięknym krajobrazowo ale trudnym do inwestowania terenie morenowym. Fakt ten sprawia, że wszelkie tereny inwestycyjne skupione są wzdłuż osi komunikacyjnej jaką stanowi droga nr 6. Dodatkowo na ponad 5 km przebudowanym odcinku natężenie ruchu drogowego kształtuje się na poziomie 30 tys. pojazdów na dobę.

Droga krajowa nr 6 pełni istotną rolę w układzie komunikacyjnym nadmorskich regionów Polski. Prowadzi ruch ze Szczecina i od granicy polsko-niemieckiej w Kołbaskowie do aglomeracji trójmiejskiej, gdzie łączy się z droga krajowa nr 1 relacji Gdańsk – Cieszyn.

Tematy w artykule: zachodniopomorskie droga nr 6

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.