mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nagroda dla obwodnicy Kędzierzyna

Nagroda dla obwodnicy Kędzierzyna

Budowa obwodnicy południowej w Kędzierzynie Koźlu wraz z mostem przez rzekę Odrę w ciągu drogi krajowej nr 40 zdobył nagrodę II stopnia w konkursie Budowa Roku 2010.

Nagroda dla obwodnicy Kędzierzyna
Główny cel konkursu Budowa Roku to wyłonienie obiektów budowlanych, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne oraz promocja inwestorów i wykonawców. Konkurs organizowany jest corocznie przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Infrastruktury oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Jest to kolejna nagroda, dla tej realizacji. Wcześniej została nagrodzona wyróżnieniem Ministra Infrastruktury, zdobyła I miejsce w Konkursie Mostowym im. Maksymiliana Wolfa ora zdobyła główną nagrodę w konkursie Platynowe Wiertło.

Most nad rzeką Odrą, o rozpiętość 395 m i najdłuższym w Polsce 140-metrowym przęśle nurtowym wybudowanym metodą nawisową, został wykonany w ramach inwestycji południowego obejścia Kędzierzyna Koźla. W ramach zadania wykonano także mniejsze obiekty mostowe, wiadukty, przejścia dla zwierząt, przejazdy gospodarcze oraz przepusty. Podczas budowy obwodnicy przełożone zostały koryta rzeki Kłodnicy oraz potoków Gołka i Lineta. Budowa nasypów pochłonęła ponad milion ton ziemi. Podłoże obwodnicy zostało wzmocnione gabionami, których powstało w sumie 38 kilometrów. Do budowy użyto około 50 kilometrów pali wzmacniających podłoże. Wartość kontraktu wyniosła 170 mln. zł.

Podobne wiadomości:

Most o długości ponad 40 km!

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~Tubylec 2011-07-25

Gratuluje fachowcom, którzy najlepiej wiedzą gdzie Koźle, a gdzie Kędzierzyn. Ja prosty mieszkaniec, mimo że całe życie mieszkam tutaj dotąd myślałem, że to zbudowano obwodnicę Koźla. Na szczęście zostałem poprawiony, mimo że obwodnica nie dotyka Kędzierzyna, ale to eksperci wiedzą najlepiej! Szacunek

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris otrzymał zamówienie na nowe autobusy elektryczne i infrastrukturę do ich ładowania. Produkty z Bolechowa trafią do Stalowej Woli.