mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Najdłuższe odcinki dróg bez stacji benzynowej

Najdłuższe odcinki dróg bez stacji benzynowej

Nazywają je paliwowymi pustyniami. To nieoficjalnie najdłuższe odcinki dróg w Polsce, gdzie nie ma ani jednej stacji benzynowej.

Najdłuższe odcinki dróg bez stacji benzynowej

Z Wrocławia do Łodzi drogą ekspresową S8 dojedziemy w ok. 2 godziny. Ale wcześniej trzeba obserwować wskazówkę z ilością paliwa w baku, bo na odcinku 191 km nie znajdziemy żadnej stacji benzynowej. Pracujący w auto-pomocy w okolicach S8 codziennie "wyławiają" takich, którym zabrakło paliwa. Albo holują ich do najbliższej stacji, albo przywożą bańkę paliwa. Za taką usługę liczą sobie 200-300 zł.

Na razie nie ma planów na budowę nowych stacji na odcinku Wrocław-Łódź. Droga jest otwarta od ponad roku i punkty MOP nie są jeszcze dobrze zagospodarowane. Stacje prawdopodobnie się pojawią, ale nie wiadomo kiedy. Jeśli jesteśmy w krytycznej sytuacji, warto rozejrzeć się po okolicznych miejscowościach za paliwem. Tutaj pomocne okaże się radio CB, albo aplikacja na smartfona, która zawiera listę pobliskich stacji. Czasami wystarczy zjechać tylko kilka kilometrów, żeby zatankować. 

Drugą pustynią paliwową w Polsce jest fragment autostrady A4, na odcinku od Tarnowa do Rzeszowa. Tam przez 70 km nie znajdziemy miejsca, gdzie moglibyśmy zatankować. Podobnie jest na 65 kilometrowym odcinku Jarosław - Korczowa.

 


Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~Roxit 2015-12-14

Co do drogi S-8. To nie prawda że nie ma żadnej stacji benzynowej na trasie Wrocław-Łódź. Jest MOP Michałowice. Tam jest duża stacja Orlenu. To prawda, że dalej nie ma na razie żadnej stacji, ale na paliwie zatankowanym we wspomnianym Orlenie, nawet Maluch powinien dojechać do Warszawy.

~_scz 2015-12-09

A S3 otwarta juz dawno, Zielona Gora - Gorzów, ani jednej stacji, dopiero 30 km za Gorzowem w kierunku Szczecina, makabra. Droga powrotna taka sama, jak przed Gorzowem sie nie zatankuje, to dopiero przed Zieloną Góra jak sie skonczy S3.

~Kociewiak 2015-12-08

Ostatnio jechalem z Wroclawia do Warszawy i musialem zjechacz S8 zeby zatankowac. Brak stacji przy tej drodze bardzo mnie zdziwil.A juz myslalem ze po prostu je przeoczylem a jednak nie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku
Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku
Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zadeklarował kilka dni temu, że ostatni odcinek trasy ekspresowej S3 powstanie do 2023 roku. Chodzi o fragment, który połączy Bolków z czeską granicą w Lubawce.