mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Najdłuższy most Podkarpacia po remoncie

Najdłuższy most Podkarpacia po remoncie

Już od początku sierpnia bieżącego roku kierowcy mogą korzystać wyremontowanego, najdłuższego mostu na Podkarpaciu. Przeprawa przez Wisłę w Nagajowie znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 9 prowadzącej do przejścia granicznego w Barwinku.

Najdłuższy most Podkarpacia po remoncie
Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o zakończeniu modernizacji jednego z dłuższych, kratownicowych mostów w kraju, a jednocześnie najdłuższego (426 m) mostu na Podkarpaciu. Już 31 lipca bieżącego roku nastąpiła zmiana organizacji ruchu, zamknięto most tymczasowy a ruch kołowy i pieszy wprowadzono na przebudowany most.

Przebudowany most w Nagnajowie, przebiegający przez rzekę Wisłę, znajduje się w ciągu szlaku komunikacyjnego prowadzącego do przejścia granicznego w Barwinku. Leży w ciągu drogi krajowej nr 9, będącej częścią trasy międzynarodowej E371, łączącej północ kraju z południem oraz ze Słowacją.

Przebudowa mostu przebiegała dwuetapowo. Etap pierwszy obejmował budowę dojazdów i mostu tymczasowego. W drugim etapie, który trwał 15 miesięcy, od maja 2007 roku do lipca 2008 roku, wykonano remont i wzmocnienie istniejącego obiektu mostowego, wzmocniono dźwigary kratowe, podpory i wykonano nowa płytę pomostu. Co istotne, filary i przyczółki stanowią wspólne podparcie zarówno dla drogowego mostu stałego jak i dla mostu kolejowego. Po przebudowie obiekt posiada nośność klasy A, czyli 50 ton. Wykonawcą prac było Konsorcjum firm: TEERAG – ASDAG Polska Sp. z o.o. i INTOP Tarnobrzeg Sp. z o.o. Koszt całej inwestycji to około 57 mln zł.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.