mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Najważniejszy węzeł w Nowym Targu

Najważniejszy węzeł w Nowym Targu

Dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, spotkał się z burmistrzem Nowego Targu, w wyniku czego ustalono, że Nowy Targ ma szansę stać się najważniejszym węzłem komunikacyjnym na Podhalu.

Najważniejszy węzeł w Nowym Targu
Zbigniew Rapciak, dyrektor GDDKiA i Marek Fryźlewicz, burmistrz Nowego Targu, dyskutowali o przebiegu „Zakopianki” pomiędzy Rdzawką a Szaflarami. Według Generalnego Dyrektora, ustalenia z udziałem samorządowców z Nowego Targu, Raby Wyżnej oraz Rabki, które miały miejsce w tej sprawie w ciągu kilku ostatnich lat, są nadal aktualne jeśli chodzi o główne założenia i tak będą realizowane.

Szef małopolskiej GDDKiA przedstawił burmistrzowi pomysł, by zmienić przebieg drogi krajowej nr 49 i wybudować nowy, 3 km odcinek od ul. Jana Pawła II do „Zakopianki”. W wyniku tego al. Tysiąclecia zostałaby odciążona od ruchu tranzytowego i mieszkańcom byłoby łatwiej poruszać się po mieście. Nowa droga krajowa nr 49 biegłaby przez tereny niezabudowane i prowadziłaby ruch w kierunku Białki Tatrzańskiej i Jurgowa, gdzie dynamicznie rozwija się infrastruktura turystyczna. Nowa droga będzie również dojazdem do planowanego. Dzięki inwestycjom krakowskiej GDDKiA w rejonie Nowego Targu, skoordynowanym z konkretnymi planami rozwoju opracowanymi i wdrażanymi przez samorząd, miasto ma szansę stać się głównym węzłem drogowo – kolejowo – lotniczym na terenie całego Podhala. Istnieje realna szansa, by nową drogę włączyć do obecnie realizowanego planu inwestycyjnego i wybudować w tym samym czasie, co odcinek „Zakopianki” od Rdzawki do Szaflar, na budowę którego jest właśnie przygotowywana dokumentacja. Obie drogi mogłyby być gotowe pod koniec 2011 roku.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic