mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Najwięcej dla sektora transportu

Najwięcej dla sektora transportu

Po długich dyskusjach rząd podjął decyzję o podziale unijnych funduszy na infrastrukturę i środowisko. Na realizację programu na lata 2007-2013 zostanie przeznaczonych ponad 26 mld euro. Największa pula - ponad 15 mld euro - przypadnie dla sektora transportu.

Najwięcej dla sektora transportu

Ze środków UE będzie pochodziło ponad 21 mld euro (w tym ze środków Funduszu Spójności - 18,9 mld euro (89 proc.) oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - 2,3 mld euro (11 proc.), z publicznych środków krajowych - 3,7mld euro, a ze środków prywatnych ponad 1 mld euro.

Najwięcej środków trafi do sektora transportu (ponad 15 mld euro), a także na ochronę środowiska (4,2 mld euro). Sektor energetyki otrzyma ponad 1 mld euro, kultura 350 mln euro, natomiast na cele związane z bezpieczeństwem zdrowotnym zostanie przeznaczonych 150 mln euro.

"Wprowadzamy w ramach programu ważną nowość związaną z procedurą wyboru projektów. Część programu będzie realizowana poprzez tzw. projekty kluczowe - ważne, strategiczne projekty wyznaczone w poszczególnych obszarach" - poinformował wiceminister rozwoju regionalnego Jerzy Kwieciński podczas konferencji prasowej. Pozostałe projekty będą wyłaniane w procedurze konkursowej. - "Projekty kluczowe także będą przedmiotem konsultacji społecznych" - dodał.

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko to największy program operacyjny, jaki będzie realizowany w Polsce w perspektywie finansowej 2007 - 2013. Głównym celem programu jest podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej Polski i jej regionów poprzez rozwój infrastruktury technicznej przy równoczesnej ochronie i poprawie stanu środowiska.

Przeczytaj także:

Więcej na remonty i przygotowania mniej na budowę (2006-08-23)

Kolejna pożyczka na drogi (2006-06-26)

Obligacje na drogi (2006-06-01)

Autostradowe harmonogramy (2006-07-12)

 

 

 

Tematy w artykule: projekty drogowe

Podobne wiadomości:

Ekspresowa szóstka wyzwaniem Wybrzeża

Ekspresowa szóstka wyzwaniem Wybrzeża

Polskie drogi 2014-06-30

Węzeł Żnin powstanie szybciej niż zakładano

Węzeł Żnin powstanie szybciej niż zakładano

Polskie drogi 2014-11-03

Komentuj:

~Kuba 2006-09-16

Teraz juz nie pieniadze sa najwazniejsze tylko to czy umiemy je wydac. Jesli dalej bedzie obowiazywac ta skandaliczna ustawa o ochronie srodowiska a prawo o zamowieniach publicznych nie doczeka sie prawdziwej nowelizacji a nie kosmetyczniej jak w maju 2006 to kiepsko to widze. Pozatym trzeba wziac sie za sama GDDKiA. Ten moloch musi byc zreformowany i trzeba zabrac mu jak najwiecej kompetencji na rzecz samorzadow. Tymczasem czekam na dzien kiedy przejade nad morze i do stolicy droga ekspresowa. Mam nadzieje ze jak najszybciej. Wroclawianin

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.