mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Najwięcej pieniędzy na ósemkę

Najwięcej pieniędzy na ósemkę

Okazuje się, że w tym roku na Podlasiu najwięcej pieniędzy pochłoną inwestycje realizowane na krajowej ósemce . - Największe i najważniejsze inwestycje białostockiego oddziału GDDKiA to budowa ekspresowego odcinka ósemki z Białegostoku do Jeżewa oraz obwodnicy Zambrowa - mówi Rafał Malinowski, rzecznik prasowy GDDKiA w Białymstoku. - Bieżący rok będzie kluczowy dla ich realizacji . - Na tym pierwszym odcinku nasze wydatki całkowite planujemy na około 360 milionów złotych. Chodzi tu o roboty budowlane, nadzór czy wykupy gruntów. Natomiast na obwodnicę Zambrowa w tym roku oddział wyda około 180 milionów złotych.

Najwięcej pieniędzy na ósemkę
Do końca roku mają się też zakończyć prace dokumentacyjne niezbędne do przebudowy i budowy nowych dróg. Są to przede wszystkim kolejne fragmenty ósemki w stronę Warszawy. Dokumentacja i badania archeologiczne na odcinku Wiśniewo - Jeżewo będą kosztować 3,8 mln zł, natomiast na odcinku od granicy województwa do obwodnicy Zambrowa 1,3 mln złotych.

Inne większe roboty uzależnione są od zgromadzenia pieniędzy na w budżecie. - Jeśli pojawią się oszczędności i będzie zgoda ministerstwa, to jesienią rozpoczniemy niezbędną wycinkę i ogłosimy przetarg, który wyłoni wykonawcę prac przy modernizacji fragmentu ósemki z Przewalanki do Katrynki - mówi Rafał Malinowski.

Przewidywane wydatki na drogi krajowe:
  • Budowa S8 na odcinku Białystok - Jeżewo: 360 mln zł
  • Budowa obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa: 180 mln zł
  • Przygotowania do budowy S8 na odcinku Wiśniewo -Jeżewo: 3,8 mln zł
  • Przygotowania do budowy S8 od granicy woj. do obwodnicy Zambrowa: 1,3 mln zł
  • Zakończenie prac na dk 8 w miejscowości Skindzierz: około 9 mln zł
  • Zakończenie prac na dk 63 w miejscowości Podgórze: około 2 mln zł
  • Dokończenie robót na dk 61 w miejscowości Miecze: około 1 mln zł
  • Bieżące utrzymanie dróg i mostów: 21 mln zł
Działania na drogach krajowych mają znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa kierowców i pieszych. W 2010 roku na trzech kluczowych drogach krajowych Podlasia było mniej wypadków. Na ósemce z 92 wypadków w 2009 nastąpił spadek do 75 w 2010 roku. Na 19 liczba wypadków spadła z 74 do 51. Na krajowej 61 liczba wypadków również spadła, choć najmniej: z 53 w 2009 do 48 w 2010 roku.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross