mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Największa inwestycja w gminie

Największa inwestycja w gminie

Z początkiem października oficjalnie została oddana nowa droga łącząca Siedlemin z Potarzycą. Była to największa inwestycja drogowa gminy Jarocin z udziałem środków unijnych.

Największa inwestycja w gminie

Budowa drogi wraz z robotami dodatkowymi kosztowała prawie 5 mln zł. Ze środków UE - Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, gmina Jarocin otrzymała ponad 3 mln zł a z budżetu państwa ponad 400 tys.zł. Pozostała część inwestycji w wysokości ponad miliona zapisana została w budżecie gminy.

"Droga Siedlemin-Potarzyca jest inwestycją drogową z największym udziałem środków pozabudżetowych, jaką do tej pory przeprowadziła gmina Jarocin. Za drogę wartą blisko 5 mln z gminnej skarbonki zapłaciliśmy niewiele ponad 20% tej kwoty. To nasz wielki sukces, który cieszyć powinien nie tylko mieszkańców miejscowości, których ta droga łączy. Zaoszczędzone pieniądze oznaczają możliwość przeznaczenia ich na inne inwestycje w naszej gminie" - podsumowuje burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

Firma "DroBud" rozpoczęła budowę drogi w czerwcu ubiegłego roku. W przeciągu 14 miesięcy powstało 4 i pół kilometra nowej drogi z nawierzchnią asfaltową o szerokości 5 do 5,5 m.

Przeczytaj także:

NIK o drogach samorządowych (2006-10-05)

Rok obwodnic (2005-12-16)

S11 - pierwsza ekspresowa w Wielkopolsce (2006-08-23)

Wspólna inicjatywa - drogi, kolej, lotnisko (2006-07-17)

 

Tematy w artykule: wielkopolskie

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.