mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Największa inwestycja w gminie

Największa inwestycja w gminie

Z początkiem października oficjalnie została oddana nowa droga łącząca Siedlemin z Potarzycą. Była to największa inwestycja drogowa gminy Jarocin z udziałem środków unijnych.

Największa inwestycja w gminie

Budowa drogi wraz z robotami dodatkowymi kosztowała prawie 5 mln zł. Ze środków UE - Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, gmina Jarocin otrzymała ponad 3 mln zł a z budżetu państwa ponad 400 tys.zł. Pozostała część inwestycji w wysokości ponad miliona zapisana została w budżecie gminy.

"Droga Siedlemin-Potarzyca jest inwestycją drogową z największym udziałem środków pozabudżetowych, jaką do tej pory przeprowadziła gmina Jarocin. Za drogę wartą blisko 5 mln z gminnej skarbonki zapłaciliśmy niewiele ponad 20% tej kwoty. To nasz wielki sukces, który cieszyć powinien nie tylko mieszkańców miejscowości, których ta droga łączy. Zaoszczędzone pieniądze oznaczają możliwość przeznaczenia ich na inne inwestycje w naszej gminie" - podsumowuje burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

Firma "DroBud" rozpoczęła budowę drogi w czerwcu ubiegłego roku. W przeciągu 14 miesięcy powstało 4 i pół kilometra nowej drogi z nawierzchnią asfaltową o szerokości 5 do 5,5 m.

Przeczytaj także:

NIK o drogach samorządowych (2006-10-05)

Rok obwodnic (2005-12-16)

S11 - pierwsza ekspresowa w Wielkopolsce (2006-08-23)

Wspólna inicjatywa - drogi, kolej, lotnisko (2006-07-17)

 

Tematy w artykule: wielkopolskie

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.