mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Naprawiona droga wojewódzka w Gorlicach

Naprawiona droga wojewódzka w Gorlicach

Osuwiska w pobliżu drogi wojewódzkiej n9 993 przebiegającej przez Gorlice już nie zagrażają bezpieczeństwu kierowców. Zostały one zabezpieczone, a sama droga zmodernizowana.

Naprawiona droga wojewódzka w Gorlicach
Osuwisko powstało w wyniku obfitych opadów w latach 2009-2010. W ramach prac naprawczych powstały odwodnienia powierzchniowe i wgłębne, został zmieniony przebieg drogi, ciek wodny został ujęty w przepust, a jar zasypany. Koszty robót budowlanych i koszt odszkodowań za nabyte nieruchomości w 2013 roku wyniósł w sumie około 4,8 mln zł.

- Mieszkańcy tej dzielnicy Gorlic z utęsknieniem czekali na zakończenie tego zadania. (…) Ta bardzo ważna inwestycja jest zwieńczeniem współpracy pomiędzy samorządem województwa a miastem Gorlice, z jaką mieliśmy do czynienia w 2013 roku - zaznaczył burmistrz Gorlic Witold Kochan.

W 2013 roku rząd przeznaczył dotację z rezerwy celowej na usuwanie skutków ruchów osuwiskowych ziemi w wysokości 3,5 mln zł, co stanowiło 80% całkowitych kosztów. Województwo Małopolskie przeznaczyło na realizację zadania środki w wysokości 1,1 mln zł., a Urząd Miasta Gorlice przekazał 250 tys. zł, z przeznaczeniem na zapłatę części odszkodowań za odkupione nieruchomości oraz budowę niezbędnego przyłącza wodociągowego.

W uroczystym podsumowaniu prac uczestniczył Jacek Krupa z zarządu województwa. Obecni byli również: radny województwa Paweł Śliwa oraz pełniąca obowiązki dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich Marta Maj.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.