mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Naprawiona droga wojewódzka w Gorlicach

Naprawiona droga wojewódzka w Gorlicach

Osuwiska w pobliżu drogi wojewódzkiej n9 993 przebiegającej przez Gorlice już nie zagrażają bezpieczeństwu kierowców. Zostały one zabezpieczone, a sama droga zmodernizowana.

Naprawiona droga wojewódzka w Gorlicach
Osuwisko powstało w wyniku obfitych opadów w latach 2009-2010. W ramach prac naprawczych powstały odwodnienia powierzchniowe i wgłębne, został zmieniony przebieg drogi, ciek wodny został ujęty w przepust, a jar zasypany. Koszty robót budowlanych i koszt odszkodowań za nabyte nieruchomości w 2013 roku wyniósł w sumie około 4,8 mln zł.

- Mieszkańcy tej dzielnicy Gorlic z utęsknieniem czekali na zakończenie tego zadania. (…) Ta bardzo ważna inwestycja jest zwieńczeniem współpracy pomiędzy samorządem województwa a miastem Gorlice, z jaką mieliśmy do czynienia w 2013 roku - zaznaczył burmistrz Gorlic Witold Kochan.

W 2013 roku rząd przeznaczył dotację z rezerwy celowej na usuwanie skutków ruchów osuwiskowych ziemi w wysokości 3,5 mln zł, co stanowiło 80% całkowitych kosztów. Województwo Małopolskie przeznaczyło na realizację zadania środki w wysokości 1,1 mln zł., a Urząd Miasta Gorlice przekazał 250 tys. zł, z przeznaczeniem na zapłatę części odszkodowań za odkupione nieruchomości oraz budowę niezbędnego przyłącza wodociągowego.

W uroczystym podsumowaniu prac uczestniczył Jacek Krupa z zarządu województwa. Obecni byli również: radny województwa Paweł Śliwa oraz pełniąca obowiązki dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich Marta Maj.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando