mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Naukowo o budowie dróg

Naukowo o budowie dróg

Budowa dróg w naszym kraju otrzyma wsparcie naukowe. W miniony czwartek odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Naukowej w nowym, poszerzonym składzie przy Generalnym Dyrektorze Dróg Krajowych i Autostrad.

Naukowo o budowie dróg
Na podstawie Zarządzenia Nr 7 Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z 14 stycznia 2015 roku, ukonstytuowała się Rada Naukowa w składzie: dr hab. inż. Marek Iwański; prof. dr hab. inż. Józef Judycki; dr hab. inż. Piotr Olszewski; prof. dr hab. inż. Janusz Rymsza; prof. dr hab. inż. Tadeusz Sandecki; prof. dr hab. inż. Tomasz Siwowski; prof. dr hab. inż. Antoni Szydło; prof. dr hab. inż. Marian Tracz; prof. dr hab. inż. Henryk Zobel. Spośród swojego grona Rada Naukowa wybrała Przewodniczącego, którym został prof. Antoni Szydło.

Rada Naukowa, jako zespół opiniodawczy Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, doradza m.in. w sprawach związanych z planowaniem rozwoju sieci dróg krajowych, związanych ze zmianą przepisów i wymagań technicznych, instrukcji i innych związanych z działalnością Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.  

Na pierwszym posiedzeniu Rady Naukowej, które odbyło się 15 stycznia br. poruszono następujące tematy: założenia wspólnego przedsięwzięcia GDDKiA i NCBiR w zakresie wsparcia badań naukowych i prac rozwojowych w obszarze drogownictwa, inżynieria wartości a trwałość projektu – od procesu projektowania przez realizację po użytkowanie, typizacja elementów środowiskowych – katalog rozwiązań do stosowania przez Zarządców dróg, obszary stosowania innowacyjnych rozwiązań technicznych, nowoczesne środki inżynierii ruchu i ich wpływ na BRD.  

Członkowie Rady Naukowej wyrazili gotowość wspierania Generalnego Dyrektora we wszystkich innowacyjnych i nowatorskich zagadnieniach dotyczących drogownictwa, w których opinia środowiska naukowego może być pomocna w podejmowaniu decyzji.

Podobne wiadomości:

Kolejne 1000 km dróg - nowe umowy GDDKiA

Kolejne 1000 km dróg - nowe umowy GDDKiA

Polskie drogi 2016-02-23

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wystąpiła do Unii Europejskiej o dotację na budowę nowego systemu zarządzania ruchem drogowym. Wygląda też na to, że w najbliższych latach Polska zamieni się w wielki plac budowy, ponieważ do 2019 roku ma powstać 1000 km nowych dróg.

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

~KK 2015-01-22

Podpowiem pierwsze innowacyjne rozwiązanie: Aby usprawnić ruch na autostradach proponuję znieść bilety przy wieździe na autostradę (w PPO), ponieważ oczywiste jest że jeśli kierowca nie ma biletu, tzn że wiechał na punkcie PPO. Korki po to aby pobrać zbędny bilet są często ogromne.nBTW Ale założę się, że tak oczywiste rozwiązanie jest i tak za trudne dla GDDKIA itp.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.