mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nawierzchnia Obwodnicy Trójmiasta w stanie dobrym i zadowalającym

Nawierzchnia Obwodnicy Trójmiasta w stanie dobrym i zadowalającym

Na najbardziej obciążonej ruchem drodze krajowej w województwie pomorskim Obwodnicy Trójmiasta zostały przeprowadzone badania stanu nawierzchni. Ich wyniki wykazały, że 95,8 proc nawierzchni tej trasy jest w stanie dobry i zadowalającym.

Nawierzchnia Obwodnicy Trójmiasta w stanie dobrym i zadowalającym
- To bardzo dobra wiadomość - mówi Robert Marszałek, dyrektor gdańskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - okazuje się, że ostatnie poważne prace remontowe wykonane w latach 1999-2002 były dobrze zaplanowane i przeprowadzone. Badania stanu nawierzchni nie było celem samym w sobie. Stanowią one podstawę do dalszych działań. Kolejnym etapem jest przygotowanie programu przyszłych remontów drogi ekspresowej. Po pierwsze określi on, kiedy i na którym odcinku w pierwszej kolejności należy podjąć prace remontowe. Po drugie - jaki ma być ich zakres. - Wiadomo, że droga zużywa się/niszczeje stopniowo, ale w pewnym momencie stan drogi pogarsza się gwałtownie. Rzecz w tym, by w najbardziej optymalnym momencie przystąpić do remontu oraz by jego zakres także był jak najbardziej adekwatny do potrzeb - tłumaczy dyrektor Marszałek. - Mamy jeszcze czas, by taki program spokojnie przygotować. S6 Obwodnica Trójmiasta jest drogą, którą dziennie przejeżdża przeszło 70 tys. pojazdów na dobę. W miesiącach letnich ruch na niej jeszcze bardziej wzrasta, osiągając nawet 90 tys. pojazdów na dobę. Ponadto trasa spełnia nie tylko funkcje tranzytowe, ale jest także drogą wewnętrzną dla rozrastającej się Aglomeracji Trójmiasta.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Komentuj:

~Sopocianin 2014-03-23

Nie ma i nie będzie. Szybciej zrobią obwodnicę obwodnicy niż tą poszerzą do 3 pasów. Na obecnej obwodnicy nawet pobocze jest za wąskie. Mała kolizja i mega korek.

~Tom 2014-03-21

Gdzie jest trzeci pas? Grzecznie pytam gdzie jest trzeci pas? :-)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando