mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nie będzie opóźnień na A-1 i A-2

Nie będzie opóźnień na A-1 i A-2

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada, że nie będzie opóźnień w harmonogramach prac związanych z budową autostrady A-1 ze Strykowa do Pyrzowic i autostrady A-2 ze Strykowa do Konotopy. Ustalone wcześniej terminy realizacji zadań nie są zagrożone.

Nie będzie opóźnień na A-1 i A-2
W związku z przeciągającymi się przetargami na wiele inwestycji drogowych, pojawiły się wątpliwości, czy jest jeszcze szansa na terminowe zrealizowanie budowy dwóch ważnych tras, jakim są autostrady A-1 i A-2. Obawy te potwierdza przetarg na budowę 95 km odcinka autostrady A-2 ze Strykowa pod Łodzią, do Konotopy, który w dalszym ciągu nie ma swojego rozstrzygnięcia. Oferty zostały uznane za równoważne, a zapowiadane negocjacje znowu oddalą w czasie budowę drogi.

GDDKiA zapowiada jednak, że budowa odcinka autostrady A-2 między Strykowem a Konotopą oraz odcinka A-1 między Strykowem a Pyrzowicami nie opóźni się. Aktualnie w przypadku A-2, trwa trzeci etap przetargu. Termin rozstrzygnięcia postępowania jeszcze nie minął, a negocjacje z oferentami są obowiązkowym elementem procedury przetargowej. Według GDDKiA pozytywnym aspektem jest prowadzenie negocjacji równolegle z dwoma oferentami, co wzmacnia pozycję negocjacyjną Skarbu Państwa i gwarantuje sprawność prowadzonych rozmów. Zgodnie z harmonogramem, latem 2008 roku dojdzie do podpisania umowy z konsorcjum, które wybuduje ten odcinek autostrady. Natomiast zakładany od kilkunastu miesięcy termin oddania trasy do ruchu w roku 2011, nie jest zagrożony.

 Z kolei w przypadku autostrady A-1, firmy dopuszczone do trzeciego, ostatniego etapu postępowania przetargowego, mają czas do 30 maja na złożenie swoich ofert. Przesunięcie tego terminu (pierwotnie 30 marca) jest wynikiem wadliwie przygotowanej dokumentacji środowiskowej przez jednego z podwykonawców na etapie przygotowania projektu. Według GDDKiA zmiana terminu złożenia ofert o dwa miesiące nie wpłynie także na koszt wybudowania tej trasy. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, po złożeniu ofert GDDKiA dokona ich oceny, a następnie przystąpi do negocjacji, tak by na przełomie III i IV kwartału, 2008 roku, podpisać umowę z konsorcjum, które wybuduje ten odcinek A-1. Podobnie jak w przypadku A-2, zakładany termin oddania do ruchu to rok 2011 i także nie jest zagrożony.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~mil1231@gazeta.pl 2008-05-31

A1 Toruń Stryków to rzeczywiście najwiekszy problem.. a co do komentarzy odnośnie Warszawy -cóż kompleksy prowincji co niektórzy mają- autostrada Warszawa- Łódź nie będzie miała sobie równej standardem w kraju

~bacique 2008-05-30

Wszystko pieknie, widac ze jest duze cisnienie z samej gory i dzieki temu pewnie uda sie to dociagnac bez wiekszych opoznien. Pytanie tylko, co z odcinkiem A1 Torun-Strykow? Na jego temat w prasie nie moge znalezc ostatnio zadnych update-ow. Bo co do odc. Grudziadz-Torun to juz prawie pewne, ze bedzie kontynuowal budowe GTC.

~Remek 2008-05-30

Dziewczynko od A-4. Twoja kobieca intuicja źle ci podpowiada. Nikt nie ma problemu z tym, że A-4 staje się coraz dłuższa, przeciwnie, cieszymy się, że chociaż ta autostrada w miarę sprawnie powstaje. Co do jej jakości, zwłaszcza na odcinku Kraków-Katowice, to bym podyskutował...

~Greg 2008-05-30

Niezbędny jest jednak spadek poparcia dla PO w sondażach. I to raczej mocny. Wtedy wezmą się do jakiejś roboty. Na razie nie robią nic żeby nie popełnić błędu i nie starcić ewentualnych głosów. W wygłaszaniu zapewnień to politycy byli zawsze najlepsi. Niech ich dzieła świadczą o nich. Jak na razie to dorobek bardzo mizerny. Tak więc DO ROBOTY

~brzechwa 2008-05-30

ludzie, po co te swary, po co te klotnie, wnet i tak zginiemy w zupie....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando