mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nie ma pieniędzy na obwodnicę

Nie ma pieniędzy na obwodnicę

Pod znakiem zapytania staje budowa wschodniej obwodnicy Wrocławia. Droga Bielany - Łany - Długołęka, razem z 13 innymi dolnośląskimi drogami, została skreślona z listy najważniejszych inwestycji Wieloletniego Planu Inwestycyjnego na lata 2008-2013.

Nie ma pieniędzy na obwodnicę
Planowana 35 km wschodnia obwodnica miała przebiegać przez tereny powiatu wrocławskiego wzdłuż południowej i wschodniej granicy Wrocławia i razem z Autostradową Obwodnicą Wrocławia A-8, tzw. Łącznikiem Długołęka i fragmentem autostrady A-4 tworzyć zamknięty pierścień o średnicy 15-20 km. Teraz jednak niewiadomo czy znajdą się pieniądze na tą inwestycję. Poprzedni zarząd tworzył plan inwestycyjny przed tuż wyborami i założył, że na budowę dróg trafi z Unii Europejskiej ponad 1 mld zł. W rzeczywistości do dyspozycji otrzymano kwotę w wysokości 370 mln zł, zatem konieczne było zmniejszenie liczby inwestycji aby plan stał się realny.

Radni sejmiku województwa dolnośląskiego podjęli decyzję o przeniesieniu 13 projektów drogowych z listy głównej planu inwestycyjnego na listę rezerwową. Tym samym na listę rezerwową oprócz wschodniej obwodnicy Wrocławia, która jest gotowa do realizacji na odcinku Siechnice – Łany, trafiły m.in. obwodnice Dobroszyc, Budziszowa Wielkiego, Strzegomia, Ząbkowic Śl. i Zawidowa. W czasie odsunie się także m.in. przebudowa drogi wojewódzkiej nr 352 z Bogatyni do Zgorzelca oraz drogi wojewódzkiej nr 296 Lubań - Węgliniec.

Ze względu na brak pieniędzy i wykreślenie budowy obwodnicy z WPI, realizacja inwestycji odciągnie się w czasie. W nowym planie inwestycyjnym zadeklarowano jedynie środki na wykup gruntów i przygotowanie dokumentacji.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 381 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~andydocy 2008-01-01

Niestety. Ta obwodnica byłaby jak najbardziej potrzebna wrocławianom i wszystkim, którzy muszą teraz na długi czas z autostrady A4 przez Wrocław jechać.

~olo 2007-12-30

Zapraszam tych co skreślili tę inwestycję na ul. Opolską w godzinach szczytu - codzienny koszmar - bez widoków na rozwiązanie...

~fikuś 2007-11-21

Obwodnica była kiełbasą wyborczą i dzięki temu m.in.udało się przejąć władzę ...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.