mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nie ma pieniędzy na obwodnicę

Nie ma pieniędzy na obwodnicę

Pod znakiem zapytania staje budowa wschodniej obwodnicy Wrocławia. Droga Bielany - Łany - Długołęka, razem z 13 innymi dolnośląskimi drogami, została skreślona z listy najważniejszych inwestycji Wieloletniego Planu Inwestycyjnego na lata 2008-2013.

Nie ma pieniędzy na obwodnicę
Planowana 35 km wschodnia obwodnica miała przebiegać przez tereny powiatu wrocławskiego wzdłuż południowej i wschodniej granicy Wrocławia i razem z Autostradową Obwodnicą Wrocławia A-8, tzw. Łącznikiem Długołęka i fragmentem autostrady A-4 tworzyć zamknięty pierścień o średnicy 15-20 km. Teraz jednak niewiadomo czy znajdą się pieniądze na tą inwestycję. Poprzedni zarząd tworzył plan inwestycyjny przed tuż wyborami i założył, że na budowę dróg trafi z Unii Europejskiej ponad 1 mld zł. W rzeczywistości do dyspozycji otrzymano kwotę w wysokości 370 mln zł, zatem konieczne było zmniejszenie liczby inwestycji aby plan stał się realny.

Radni sejmiku województwa dolnośląskiego podjęli decyzję o przeniesieniu 13 projektów drogowych z listy głównej planu inwestycyjnego na listę rezerwową. Tym samym na listę rezerwową oprócz wschodniej obwodnicy Wrocławia, która jest gotowa do realizacji na odcinku Siechnice – Łany, trafiły m.in. obwodnice Dobroszyc, Budziszowa Wielkiego, Strzegomia, Ząbkowic Śl. i Zawidowa. W czasie odsunie się także m.in. przebudowa drogi wojewódzkiej nr 352 z Bogatyni do Zgorzelca oraz drogi wojewódzkiej nr 296 Lubań - Węgliniec.

Ze względu na brak pieniędzy i wykreślenie budowy obwodnicy z WPI, realizacja inwestycji odciągnie się w czasie. W nowym planie inwestycyjnym zadeklarowano jedynie środki na wykup gruntów i przygotowanie dokumentacji.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 381 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~andydocy 2008-01-01

Niestety. Ta obwodnica byłaby jak najbardziej potrzebna wrocławianom i wszystkim, którzy muszą teraz na długi czas z autostrady A4 przez Wrocław jechać.

~olo 2007-12-30

Zapraszam tych co skreślili tę inwestycję na ul. Opolską w godzinach szczytu - codzienny koszmar - bez widoków na rozwiązanie...

~fikuś 2007-11-21

Obwodnica była kiełbasą wyborczą i dzięki temu m.in.udało się przejąć władzę ...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem
Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem
Już za kilka tygodni na salonie we Frankfurcie zobaczymy nowa Hondę Jazz. Praktyczny, miejski hatchback przeszedł kosmetyczny lifting, a pod maską pracuje mocniejszy silnik benzynowy.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic