mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Niebezpieczna DK 27 w lubuskim

Niebezpieczna DK 27 w lubuskim

Ostre i niebezpieczne zakręty, wąska jezdnia, przydrożne drzewa czyhają na kierowców jadących trasą nr 27 (lubuskie). Trasa prowadzi z Zielonej Góry, mija Świdnicę i ciągnie się do Nowogrodu Bobrzańskiego. W sumie 74 kilometry krętej drogi. GDDKiA planuje podjęcie konkretnych działań mających poprawić warunki jazdy na tej drodze.

Niebezpieczna DK 27 w lubuskim
W 2009 roku na lubuskim odcinku DK 29 doszło do 15 wypadków. Wszystkie z winy kierowców. Ostatnie ustalenia Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z Policją mówią o usunięciu czterech drzew na odcinku pod Piaskami. Wydłużona zostanie też barierka ochronna. To tylko wybrane działania mające poprawić bezpieczeństwo ruchu na drodze krajowej nr 27 na odcinku Nowogród Bobrzański - Zielona Góra. Poniżej lista planowanych inwestycji na trasie:

  1. Przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 27 z drogą powiatową nr 1181F (na Słone) na skrzyżowanie typu rondo (opracowanie dokumentacji 2011-2012),
  2. Budowa dróg zbiorczych w ciągu obwodnicy m. Świdnica,
  3. Przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 27 z drogą wojewódzką nr 290 (na Kożuchów) i drogą powiatową nr 1182F (na Krzewiny) ,
  4. Przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 27 z drogą wojewódzką nr 288 (na Krosno Odrzańskie),
  5. Remont nawierzchni na odcinku obwodnicy m. Świdnica,
  6. Budowa obwodnicy m. Nowogród Bobrzański.
  7. Doświetlenie przejść dla pieszych na wysokości m. Piaski oraz na skrzyżowaniu z ul. Leśną w Świdnicy.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

~a 2011-03-11

Zdjęcie adekwatne do pierwszego zdania artykułu "Ostre i niebezpieczne zakręty, wąska jezdnia, przydrożne drzewa czyhają na kierowców jadących trasą nr 27" ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross