mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Niebezpieczne skrzyżowanie pod Nysą do przebudowy

Niebezpieczne skrzyżowanie pod Nysą do przebudowy

Jeszcze w sierpniu ruszy przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 46 z drogami powiatowymi do Pakosławic i Prusinowic. Skrzyżowanie to jest szczególnie niebezpieczne dla poruszających się tymi drogami.

Niebezpieczne skrzyżowanie pod Nysą do przebudowy
Przebudowa skrzyżowania będzie obejmować w szczególności budowę pasa lewoskrętu od strony Nysy do Pakosławic, remont nawierzchni drogi krajowej nr 46 na odcinku 300 metów w obrębie skrzyżowania, budowę azylu dla pieszych na przejściu od strony Opola oraz budowę zatoki autobusowej za skrzyżowaniem w stronę Opola.

Wykonawca przebuduje ponadto wloty dróg powiatowych nr 1601 i 1602 od strony Pakosławic i Prusinowic i wyposaże je w wyspy kanalizujące ruch, zbuduje oświetlenia drogowego typu LED, kanalizację deszczową, a także wyposaży skrzyżowanie w elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego, w tym m.in. punktowe doświetlenie przejścia dla pieszych, punktowe elementy odblaskowe, bariery drogowe i wygrodzenia dla pieszych. Przy okazji przebudowy umocniona ma zostać skarpa nasypu drogowego.

Zakończenie przebudowy skrzyżowania ma nastąpić do końca października 2014 roku. Jej koszt to około 1,6 miliona złotych.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport