mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Niebezpieczne skrzyżowanie pod Nysą do przebudowy

Niebezpieczne skrzyżowanie pod Nysą do przebudowy

Jeszcze w sierpniu ruszy przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 46 z drogami powiatowymi do Pakosławic i Prusinowic. Skrzyżowanie to jest szczególnie niebezpieczne dla poruszających się tymi drogami.

Niebezpieczne skrzyżowanie pod Nysą do przebudowy
Przebudowa skrzyżowania będzie obejmować w szczególności budowę pasa lewoskrętu od strony Nysy do Pakosławic, remont nawierzchni drogi krajowej nr 46 na odcinku 300 metów w obrębie skrzyżowania, budowę azylu dla pieszych na przejściu od strony Opola oraz budowę zatoki autobusowej za skrzyżowaniem w stronę Opola.

Wykonawca przebuduje ponadto wloty dróg powiatowych nr 1601 i 1602 od strony Pakosławic i Prusinowic i wyposaże je w wyspy kanalizujące ruch, zbuduje oświetlenia drogowego typu LED, kanalizację deszczową, a także wyposaży skrzyżowanie w elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego, w tym m.in. punktowe doświetlenie przejścia dla pieszych, punktowe elementy odblaskowe, bariery drogowe i wygrodzenia dla pieszych. Przy okazji przebudowy umocniona ma zostać skarpa nasypu drogowego.

Zakończenie przebudowy skrzyżowania ma nastąpić do końca października 2014 roku. Jej koszt to około 1,6 miliona złotych.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross