Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Niebezpieczne skrzyżowanie pod Nysą do przebudowy

Niebezpieczne skrzyżowanie pod Nysą do przebudowy

Jeszcze w sierpniu ruszy przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 46 z drogami powiatowymi do Pakosławic i Prusinowic. Skrzyżowanie to jest szczególnie niebezpieczne dla poruszających się tymi drogami.

Niebezpieczne skrzyżowanie pod Nysą do przebudowy
Przebudowa skrzyżowania będzie obejmować w szczególności budowę pasa lewoskrętu od strony Nysy do Pakosławic, remont nawierzchni drogi krajowej nr 46 na odcinku 300 metów w obrębie skrzyżowania, budowę azylu dla pieszych na przejściu od strony Opola oraz budowę zatoki autobusowej za skrzyżowaniem w stronę Opola.

Wykonawca przebuduje ponadto wloty dróg powiatowych nr 1601 i 1602 od strony Pakosławic i Prusinowic i wyposaże je w wyspy kanalizujące ruch, zbuduje oświetlenia drogowego typu LED, kanalizację deszczową, a także wyposaży skrzyżowanie w elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego, w tym m.in. punktowe doświetlenie przejścia dla pieszych, punktowe elementy odblaskowe, bariery drogowe i wygrodzenia dla pieszych. Przy okazji przebudowy umocniona ma zostać skarpa nasypu drogowego.

Zakończenie przebudowy skrzyżowania ma nastąpić do końca października 2014 roku. Jej koszt to około 1,6 miliona złotych.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bentley Bentayga z silnikiem TDI
Bentley Bentayga z silnikiem TDI
Producent luksusowych samochodów na początek najpierw przełamał wewnętrzny opór przed SUV-ami, a teraz zmierza w kierunku silników wysokoprężnych. Kilka dni temu przyłapano zamaskowany model Bentayga z silnikiem TDI pod maską.